REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka /
  4. Dzieje się

Wiemy, kiedy kina znowu będą otwarte. Rząd zapowiada jednak pewne ograniczenia

Rząd od jakiegoś czasu regularnie znosi kolejne obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Teraz nadszedł czas na informacje, które z pewnością ucieszą kinomaniaków i miłośników koncertów.

27.05.2020
12:21
Koronawirus i obostrzenia. Rząd otwiera kina i pozwala na koncerty
REKLAMA
REKLAMA

Żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, rząd wprowadził szereg obostrzeń. Postawiło to na głowie całe nasze życie, tak prywatne, jak i zawodowe. Powoli wracamy do normalności. A raczej politycy regulują rzeczywistość w nowych reżimach sanitarnych, bo, o czym wszyscy powinniśmy pamiętać, pandemia jeszcze nie minęła.

Dlatego wraz z nowymi zasadami zaczęto otwierać parki i lasy, galerie handlowe, czy w końcu lokale gastronomiczne i instytucje kultury. Na wszystko nadszedł czas i teraz rząd ujawnił kiedy będziemy mogli wybrać się do kina i na koncert plenerowy.

Kiedy do kina?

Podczas dzisiejszej konferencji rządu minister Piotr Gliński ogłosił, że już niedługo będziemy mogli wybrać się do kina. Stanie się to dokładnie w sobotę, 6 czerwca. Nie znaczy to jednak, że filmy obejrzymy w znanych nam warunkach. Podczas seansu widzowie muszą obowiązkowo mieć założone maseczki, a do tego miejsca na sali będą mogły być zajęte tylko w 50%.

Należy tutaj zwrócić uwagę, że sytuacja kin jest podobna jak innych instytucji i usług. To ich właściciele zdecydują się, kiedy ich przybytki zaczną ponownie funkcjonować.

REKLAMA

Kiedy na koncert?

Minister Gliński zapowiedział również, że od 30 maja będzie możliwa organizacja koncertów plenerowych do 150 osób. W tym wypadku również trzeba pamiętać o zachowaniu jak największych środków bezpieczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA