REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wróciła jedna z najciekawszych serialowych morderczyń. Na HBO GO zadebiutowała 3. seria „Obsesji Eve”

Na HBO GO trafił już pierwszy odcinek 3. sezonu serialu „Obsesja Eve”. To thriller szpiegowski i opowieść o skomplikowanej relacji dwóch kobiet, które grają w bardzo niebezpieczną grę.

15.04.2020
19:17
obsesja eve 3 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Eve Polastri (Sandra Oh) to skromna pracowniczka brytyjskiego wywiadu. Swoje życie uważa raczej za monotonne, dotychczasowe obowiązki wypełniane zza biurka za nudne, wszystko zmienia się jednak po tajemniczym zabójstwie jej współpracownika. Villanelle (Jodie Comer) jest przeciwieństwem Eve. Jest śmiała, bezczelna i pewna siebie. Do tego jest bezwzględną, psychopatyczną morderczynią. Eve trafia na jej ślad przy okazji rozpracowywania sprawy wspomnianego morderstwa i zaczyna ją ścigać.

Obsesja Eve” opowiada o rosnącej krok po kroku wzajemnej fascynacji, która rodzi się między Eve a Villanelle.

Różnice między kobietami podkreślane są nie tylko za pośrednictwem cech charakteru, ale też cech zewnętrznych. Villanelle jest zawsze dobrze ubrana, nosi kolorowe, stylowe ciuchy. Eve z drugiej strony to typowa szara mysz, nosząca zwykłe t-shiry i swetry w bardzo stonowanych kolorach. Villanelle jest portretowana jako ta odważna, Eve – zachowawcza. Z czasem jednak role nieco się mieszają, Eve zaś przechodzi swego rodzaju przemianę. Skomplikowana relacja kobiet jest w serialu świetnie przedstawiona – jest dynamiczna, niejednoznaczna, kontrowersyjna, a całej historii nie brakuje pikanterii.

W tle skomplikowanej relacji Eve i Villanelle dzieją się inny ważny wątek szpiegowski – śledztwo w sprawie tajemniczej organizacji mafijnej Dwunastu. Prawda i fałsz przenikają się do tego stopnia, że w pewnym momencie Eve nie może być pewna nikogo, nawet jej przełożonych.

Obsesja eve 3 sezon hbo go class="wp-image-394531"

Serial „Obsesja Eve” od premiery w 2018 roku zdążył zgarnąć sporo ważnych nagród.

W tym Zoty Glob dla Sandry Oh czy Emmy dla Jodie Comer za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską w serialu dramatycznym. Grana przez nią Villanelle, znana także jako Oksana Astankova, to psychopatyczna zabójczyni o skomplikowanym życiorysie. Wiemy o niej, że została zwerbowana przez Dwunastu po tym, jak trafiła do wiezienie za zabójstwo. Villanelle wykonuje swoje zlecenia dla Dwunastu z pewną nonszalancją, czerpiąc przyjemność z brutalności, ciesząc się z góry pieniędzy, które dostaje za swoje usługi. Jest niepokorna, często wykracza poza wyznaczony plan. Dla swoich pracodawców staje się coraz bardziej problematyczna. Jeszcze bardziej, gdy poznaje Eve Polastri i zaczyna grać z nią w swoją grę.

Comer świetnie portretuje niejednoznaczną Villanelle.

Bawiąc się akcentem, mimiką, przebieraniami wciela się w wiele ról w ramach jednej bohaterki. Potrafi być słodka i uprzejma, by chwilę później, w tej samej scenie wpaść w furię i emanować obłędem. Villanelle nie ma wyrzutów sumienia, świat jest jej placem zabaw. Jej uczucie do Eve fascynuje i zdumiewa ją samą, przy okazji pomaga odkrywać w sobie różne pokłady uczuć. Nigdy nie znajdzie się tam jednak empatia.

REKLAMA

Postać Villanelle stworzyła m.in. Phoebe Waller-Bridge, jednak z współautorek scenariuszy, w pierwszej serii showrunnerka serialu. Twórczyni fenomenalnego „Fleabag” przy budowaniu roli psychopatycznej morderczyni posłużyła się historią morderczyni z Arizony. Waller-Bridge studiowała wywiad z kobietą, podczas którego ta nie ukrywała swojej dumy z dokonanych morderstw. Podobnie jest z Villanelle. Nie ma skrupułów i jest cyniczna. Z drugiej strony z całą pewnością poszukuje ciepła i być może jest w niej chęć przywiązania się do drugiej osoby, potrzeba pewnej bliskości. Do czego zresztą nigdy się nie przyzna. Comer świetnie oddaje tę niejednoznaczność swojej bohaterki. Jednej z najciekawszych serialowych bohaterek ostatnich lat.

Pierwszy odcinek nowego sezonu „Obsesji Eve” znajdziecie już na HBO GO. Kolejne odcinki będą dodawane do serwisu co tydzień, w poniedziałki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA