REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Ocaleni” opowiedzą o dramatycznych wydarzeniach z Tham Luang. Pierwszy zwiastun filmu o słynnej misji ratunkowej

Film „Ocaleni” Toma Wallera to kronika dramatycznych wydarzeń, którymi żył cały świat. Historia operacji ratunkowej Tham Luang.

30.01.2020
13:44
Ocaleni - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec czerwca 2018 roku w Tajlandii doszło do nietypowego wydarzenia. Oto 12 chłopców z drużyny piłkarskiej oraz ich 25-letni opiekun wybrali się na wycieczkę do olbrzymiej jaskini Tham Luang, znajdującej się na północy kraju. Miejsce to przyciąga turystów serią ciągnących się przez ponad 10 km podziemnych korytarzy.

Grupa jest więc niezwykle zadowolona ze swojej wyprawy. Do czasu , gdy w trakcie ich podróży w okolicy nie rozpęta się potężny monsun, który zaleje wejście do jaskini.

Chłopcy zostają uwięzieni pod ziemią. Rozpoczyna się dramatyczna akcja ratunkowa.

Ocaleni - kadr z filmu class="wp-image-370644"

Film Toma Wallera to fabularna wersja wydarzeń z przełomu czerwca i lipca 2018 roku, przyglądająca się ogromnym rozmiarom, jakie przyjęła akcja ratunkowa uwięzionych pod ziemią młodych piłkarzy.

W tamtym czasie tymi wydarzeniami żył cały świat. Akcja ratunkowa trwała bowiem aż 18 dni, gdyż ekipy ratunkowe ciągle napotykały na nowe trudności z wydostaniem uwięzionych.

Do Tham Luang zjeżdżają m.in. amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o prowadzonej akcji rozchodzi się w oka mgnieniu i jej postępy obserwuje cały świat – czytamy w opisie filmu.

„Ocaleni” to opowieść o sile i determinacji ludzkiego ducha oraz o zaciętej walce z nieubłaganym żywiołem.

REKLAMA

Wielka międzynarodowa misja ratunkowa ścigała się z czasem na oczach milionów ludzi. Poznajcie niezwykłą opowieść o ludziach, którzy ruszyli na ratunek kładąc na szali swoje życie i zdrowie – zapowiada dystrybutor.

Film „Ocaleni” trafi do polskich kin już 28 lutego tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA