REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Oczekując na trzeci sezon Gry o Tron

Gra o Tron to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego miesiąca. Od momentu emisji pilota dwa lata temu zaintrygował swoim realnym acz wymyślonym światem, przekonując do siebie wielbicieli fantasy wszelkiej maści. Na 31 marca zapowiedziano premierę trzeciego sezonu.

13.03.2013
9:01
Oczekując na trzeci sezon Gry o Tron
REKLAMA

Czym zachwyca serial na podstawie sagi George’a R.R. Martina? To, co najbardziej przekonuje to klimat, który w każdym pojedynku wygra z tolkienowską podróżą po Mordorze i innych krainach w uniwersum Władcy pierścieni. Gra o Tron to serial, który mimo fikcyjnych realiów przekonuje do siebie rzeczywistością motywów. Narracja nie nakreśla cukierkowatego, baśniowego klimatu, a raczej mroczny przypominający największe produkcje historyczne. Pierwsze skojarzenia nasuwają się z Rzymem od HBO, gdzie pełno ponurych intryg, przedmiotowego podejścia do kobiet oraz brudnych politycznych zagrań na szczytach władz. Scenariusz jest niezwykle złożony i trzeba za nim szczegółowo nadążać, by w trakcie nie zgubić się w fabularnych spiskach królestwa Westeros.

REKLAMA

W Stanach Zjednoczonych trzecia seria rusza ostatniego marca. Polacy jednak szybko nadganiają Jankesów i pierwszy odcinek nowego sezonu będzie można oglądać już 1 kwietnia zarówno na HBO, jak i na platformie HBO GO. Świetne to rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy produkcję oglądają tylko podczas premiery DVD lub korzystając z nielegalnych źródeł. Zresztą, coroczne statystyki ujawniły, że Gra o Tron jest najchętniej piraconym serialem ostatnich dwóch lat. Mimo iż producenci robią wszystko, by dać widzom zalążek dzieła bez pobierania dodatkowych opłat. Tak było w przypadku premiery drugiego sezonu, gdyż premierowy odcinek można było obejrzeć za darmo na HBO GO. Czy w tym roku będzie tak samo? Tego jeszcze nie wiadomo. I, by ze względu na datę, nie był to głupi primaaprilisowy żart.

REKLAMA

W oczekiwaniu na najnowszą odsłonę przeszukiwałem najciemniejsze strony Internetu i natrafiłem na parodię School of Thrones, która postaci i motywy serialu przenosi na szkolne realia. Tak, jakby za współczesny remake odpowiedzialna byłaby stacja CW słynąca z takich hitów jak Pamiętniki wampirów, czy Tajemnice Smallville. A 1 kwietnia tuż tuż!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA