REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Od Skazanych na Shawshank przez Walking Dead do Mob City – Frank Darabont powraca z nowym serialem gangsterskim

Stacja TNT już pokazała pierwszy zwiastun najnowszego dziecka – Mob City. Za produkcję będą odpowiadać Frank Darabont (także jako reżyser pilota), Michael De Luca (The Social Network, Moneyball) oraz Elliot Webb (Tall Time Tales). Odcinek premierowy ma się ukazać już 4 grudnia 2013 roku.

18.08.2013
22:28
Od Skazanych na Shawshank przez Walking Dead do Mob City – Frank Darabont powraca z nowym serialem gangsterskim
REKLAMA

REKLAMA

Serial nazwany początkowo L.A. Noir musiał zmienić tytuł (który był zarezerwowany przez Rockstar Games) na roboczy Lost Angeles, aż w końcu TNT zdecydowało się na nazwę Mob City. Historia opowiedziana w serialu oparta jest na powieści Johna Buntina L.A. Noir: The Struggle for the Soul of America’s Most Seductive City.

REKLAMA

Fabuła Mob City skupia się na walce policji z gangami, w latach 40-tych w Los Angeles, na których czele stały takie osoby jak słynny Mickey Cohen (Jeremy Luke) oraz Bugsy Siegel (Edward Burns). W środku konfliktu znajdzie się były marine a obecnie oficer policji Joe Teague (Jon Bernthal – Shane z Walking Dead). W produkcji zobaczymy również takie nazwiska jak Neal McDonough (w roli Williama Parkera – szefa policji L.A.), znany z Prison Break Robert Knepper (jako gangster, Sid Rothmen) oraz Jeffrey DeMunn (detektyw Hal Morrison). W zwiastunie widzimy także Simona Pegga, ale muszę ostudzić wasz entuzjazm, to tylko gościnny występ tego aktora, który wcieli się w trzeciorzędnego komika – Hecky’ego Nasha.

Frank Darabont jest znany z tego, że w swoich filmach dosyć wolno (niektórzy powiedzieliby, że rozważnie) popycha akcję do przodu, dodając do tego fakt, że filmy noir nie słyną z wartkiej akcji, istnieją obawy, że Mob City może wymagać mnóstwa cierpliwości od widza. Co może się okazać trudną rzeczą, skoro serial ma się zamykać w raptem sześciu odcinkach. Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie, ponieważ szykuje się naprawdę dobra produkcja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA