REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kultowy serial z lat 90. wraca do TVP. Ekstradycja doczekała się odnowionej cyfrowo wersji

Na antenę Telewizji Polskiej wraca serial Ekstradycja. Kultowa produkcja z lat 90. doczekała się cyfrowej rekonstrukcji. Pierwszy odcinek odświeżonej wersji można obejrzeć już w przyszłym tygodniu.

30.04.2018
10:26
Ekstradycja serial cyfrowa rekonstrukcja TVP
REKLAMA
REKLAMA

Ekstradycja to jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 90. Losy komisarza Halskiego, który walczył ze stołeczną korupcją i dilerami narkotyków, śledziły tysiące Polaków. Obok problemów uzależnionego od alkoholu i rozwiedzionego bohatera produkcja ukazywała także całą sytuację służb publicznych i bezpieczeństwa tamtego okresu.

Składający się z trzech odsłon serial cieszył się uznaniem i popularnością nie tylko ze względu na fabułę, ale także kreacje aktorskie. W Halskiego wcielał się Marek Kondrat, a w jego najbliższych współpracowników Witold Dębicki i Krzysztof Kolberger. Ponadto na ekranie pojawiali się Jerzy Trela, Barbara Brylska czy Piotr Fronczewski. Teraz mamy możliwość ponownego obejrzenia ich występów.

Ekstradycja wraca do TVP w odnowionej cyfrowo wersji.

Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej dokonał audiowizualnej rekonstrukcji serialu Wojciecha Wójcika. Zabieg przeprowadzono na oryginalnej taśmie, z której przy okazji powstała dodatkowa kopia w formacie 16:9. Dzięki temu TVP dysponuje materiałem w obu wersjach.

Zmian dokonano w ramach programu Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A., realizowanego przez POPC. W tym roku projekt planuje odrestaurować 836 tytułów, z czego 210 czeka pełna cyfrowa rekonstrukcja dźwięku i obrazu. W ten sposób odnowiono już m.in. Spokój Krzysztofa Kieślowskiego. Obecnie trwają także prace nad Bożą podszewką czy Rodziną Kanderów.

REKLAMA

Odświeżona Ekstradycja zadebiutuje już w piątek 11 maja.

Liczący sześć odcinków 1. sezon będzie można oglądać o 21:35 na antenie TVP HD, a także w serwisie vod.tvp.pl. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień o tej samej porze. Obecnie trwają prace nad rekonstrukcją 2. sezonu, na który składa się dziewięć epizodów. Seria ma być gotowa do emisji jesienią. Można zatem spodziewać się odnowienia także finałowej odsłony Ekstradycji, choć nie wiadomo, kiedy trafiłaby ona do dystrybucji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA