REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kolejna gwiazda na scenie OFF Festivalu. W Katowicach wystąpi waleczna M.I.A.

Kolejna gwiazda muzyki odwiedzi latem nasz kraj. Poznaliśmy następnego gościa tegorocznej edycji OFF Festivalu. Tym razem na scenie w Dolinie Trzech Stawów wystąpi M.I.A.

27.04.2018
19:19
M.I.A. OFF Festival
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna już w pełni, a to oznacza, że już niedługo sezon muzycznych festiwali. I choć na te największe, kilkudniowe imprezy trzeba będzie jeszcze poczekać, to organizatorzy co chwilę podają nowe informacje odnośnie tych wydarzeń. Najważniejsze dotyczą oczywiście wykonawców, których koncerty będą główną atrakcją. Do grona zagranicznych gwiazd, które latem odwiedzą Polskę, dołączyła kolejna.

M.I.A. wystąpi na tegorocznym OFF Festivalu.

Mathangi Maya Arulpragasam, bo tak naprawdę nazywa się artystka, urodziła się w 1975 r. w Londynie. Po latach spędzonych w Indiach i na rodzinnej Sri Lance wokalistka wróciła do Anglii, gdzie w 2003 r. wydała debiutancki singiel Galang. Już ten utwór prezentował oryginalną mieszankę dancehallu i rapu, z której piosenkarka uczyniła swój znak rozpoznawczy.

M.I.A. dynamiczną melodię najczęściej zestawia z tekstami o problemach społecznych i politycznych. W 2005 r. ukazał się pierwszy album artystki, zatytułowany Arular. Od tamtej pory wokalistka wydała cztery kolejne krążki, z których ostatni, zatytułowany AIM, trafił do sprzedaży w 2016 r. Ponadto piosenkarka współpracowała z Madonną czy Skrillexem.

Tym samym M.I.A. dołączyła do całkiem zacnego grona, które pojawi się na OFF Festivalu.

REKLAMA

Oprócz artystki wystąpią także Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah, Furia, Hańba czy …And You Will Know Us by the Trail of Dead. OFF Festival organizowany jest od 2006 r., a od 2010 r. odbywa się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Dyrektorem imprezy jest Artur Rojek, były wokalista grupy Myslovitz.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia. Trzydniowe karnety dostępne są w cenie 330 zł, zaś miejsce na polu namiotowym kosztuje 70 zł. Wejściówki można kupować za pośrednictwem strony ebilet.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA