REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Jeśli tęsknisz za Grą o tron, to mamy dobrą wiadomość. Już dziś kupisz nową książka George'a R.R. Martina

Trudno znaleźć chyba gorętszy serialowy tytuł we współczesnej telewizji. Uniwersum Gry o tron cały czas żyje, a dzisiaj w sprzedaży pojawiła się nowa książka pt. Ogień i krew.

20.11.2018
10:55
Ogień i krew
REKLAMA
REKLAMA

Nie bez powodu mówi się, że Gra o tron to jeden z najważniejszych współcześnie seriali. Kolejne wiadomości i nowinki są wyczekiwane i wielokrotnie analizowane przez fanów. Internet pęka od baz wiedzy, które pasjonaci prozy Martina i widzowie opowieści w odcinkach HBO przygotowują w pocie czoła, wyławiając z dostępnych materiałów nawet drobinki wiedzy o świecie. Tym bardziej powinna ich ucieszyć dzisiejsza premiera.

Ogień i krew już dzisiaj.

A konkretniej część pierwsza nowej serii. George R.R. Martin przygotował dla swoich fanów opowieść, która rzuci trochę światła na wydarzenia z Westeros. Książka nie będzie jednak przypominała Pieśni lodu i ognia, bo historia ma być opisywana jako kronika spisana przez jednego z Maestrów. W materiałach promocyjnych możemy przeczytać, że Ogień i krew ma być dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia. Możemy więc spodziewać się potężne i obfitującej w fakty przekrojowej opowieści o losach tego brutalnego świata.

Ogień i krew opowie o rodzie Targaryenów.

 class="wp-image-166345"

Fabuła rozpoczyna się od historii Aegona Zdobywcy, który stworzył żelazny tron, a także w drodze podboju zajął Westeros. Nastęnie książka opowie o kolejnych władcach z rodu i ich próbach utrzymania władzy. Możemy więc spodziewać się wielu bitew, zdrad, rodzinnych niesnasek, a także - zapewne - smoków.

Ta perspektywa wydaje się o tyle intersująca, że w serialu i dotychczasowych powieściach widzieliśmy próbę odrodzenia się smoczego rodu, słyszeliśmy opowieści o legendarnych bohaterach i ich przewagach, a teraz będziemy mogli zobaczyć ich w pełnej glorii i chwale.

Wydawca zapewnia, że Ogień i krew odpowie na kilka pytań, które mogliśmy sobie zadawać, w czasie oglądania serialowej Gry o tron.

REKLAMA

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

Książka ma ponad 600 stron i została zilustrowana przez Douga Whetleya. Możecie ją kupić w wersji papierowej i elektronicznej za około 40 zł, chociaż cena okładkowa jest odrobinę wyższa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA