REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

„Ojciec Matuesz” wznowiony na dwa kolejne sezony. Artur Żmijewski zostaje

Niedawno media obiegła informacja, jakoby Mikołaj Roznerski miał zastąpić Artura Żmijewskiego w serialu „Ojciec Mateusz”. Teraz wiemy już, że była to jedynie plotka. Co jeszcze wiadomo o nowych odcinkach popularnego serialu?

20.01.2020
14:39
Ojciec Mateusz - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Ojciec Mateusz”, bazuje na włoskim pierwowzorze - „Don Matteo”, emitowanym nieprzerwanie od 2000 roku. Serial opowiada o księdzu lokalnej parafii, który pomaga policjantom rozwiązać różne sprawy kryminalne, które przydarzają się w małym miasteczku. Serial zyskał przychylność swoim niezobowiązującym, lekkim klimatem oraz sympatycznymi bohaterami. Polska wersja, rozgrywająca się w Sandomierzu, emitowana jest przez Telewizję Polską od 2007 roku. Powstało już 290. odcinków serialu.

Średnia oglądalność odcinków niedawno zakończonego 22. sezonu wynosiła 2,82 mln widzów.

Artur Żmijewski, czyli tytułowy Ojciec Mateusz, związany jest z projektem od początku jego istnienia. Od 2013 spróbował także swoich sił w reżyserii. Od tego czasu w każdym sezonie staje za kamerą co najmniej kilka odcinków.

Mikołaj Roznerski rzeczywiście pojawił się na planie, ale przedstawiciele TVP1 zapewniają, że nie zastąpi on Żmijewskiego w głównej roli. Występ Roznerskiego, który wcieli się postać księdza Walerego Opłatka zobaczymy już w najnowszym sezonie serialu.

Wiemy także, że produkcja ATM Studios została wznowiona na co najmniej dwa kolejne sezony. Telewizja Polska ogłosiła właśnie datę premiery 23. serii. Jest to czwartek 5 marca, godzina 20.30, czyli stała pora emisji serialu.

REKLAMA

Zapowiedziano także, że zdjęcia do kolejnej serii rozpoczną się już w maju, tak by jesienią nowe odcinki pojawiły się na antenie.

Nowe odcinki popularnego serialu „Ojciec Mateusz” zadebiutują na TVP1 już 5 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA