REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Z okazji Halloween organizatorzy BookRage rozdają książkowe horrory za darmo [+ Cthulhu]

Halloween można lubić, można nie cierpieć albo mieć je po prostu w nosie, ale darmowym e-bookom gotowym do wrzucenia w pamięć naszego czytnika nigdy nie mówimy nigdy. Z okazji zbliżającego się amerykańskiego święta z serwerów BookRage możemy bezpłatnie pobrać sześć pozycji utrzymanych w klimacie grozy, z czego większość autorstwa kultowego polskiego pisarza - Stefana Grabińskiego.

25.10.2014
17:03
Z okazji Halloween organizatorzy BookRage rozdają książkowe horrory za darmo [+ Cthulhu]
REKLAMA
REKLAMA

Jak piszą sami organizatorzy akcji na swoim oficjalnym profilu w społecznościowej sieci Facebook:

bookrage

„Jako że zbliża się święto zmarłych, halloween, dziady, czy jak wolicie nazwać ten czas, przygotowaliśmy dla was zestaw darmowych książek z gatunku grozy, które gościły wcześniej w naszych pakietach. Jest to pięć zbiorów klasycznych opowiadań Stefana Grabińskiego ("Zwidy wieczorne", "Niesamowita opowieść", "Szalony pątnik", "Namiętność" i "Czad") a także "Dyskoteka w krematorium" Dawida Kaina. Horrorów nie zabraknie także w przyszłych pakietach!”

Trzeba dodać, że Stefan Grabiński to nasz rodzimy, międzywojenny przedstawiciel nurtu grozy w polskiej literaturze. Autor bardzo często nazywany jest „polskim Poe” bądź „polskim Lovecraftem”. Jego dzieła znajdywały się w zagranicznej prasie, z kolei sam pisarz został uznany za jednego z twórców podgatunku „horroru kolejowego”. Kto pamięta film „Pociąg z mięsem”? To fantastyczne, że dzisiaj możemy zapoznać się z twórczością polskiego twórcy, nie ponosząc za to żadnych kosztów.

E-booki możecie pobrać z tego miejsca. Oczywiście bez żadnych opłat. Osoby stojące za BookRage udostępniają zbiory w formatach pdf, mobi oraz epub.

REKLAMA

To jednak nie koniec atrakcji związanych z książkowymi horrorami. W sieci pojawił się obszerny zbiór opowiadań Lovecrafta w języku angielskim. Ten można pobrać całkowicie za darmo, w formatach mobi oraz epub. Ważący niewiele ponad 1,5 megabajta plik to zbiór kilkudziesięciu (?!) publikacji „samotnika z Prowidence”. Autorowi należą się ogromne brawa zarówno za pomysł, jak również wykonanie. Jeżeli jesteście miłośnikami prozy twórcy Cthulhu oraz nie straszny wam Język Królów – pozycja obowiązkowa!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA