REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Marvel zapowiada prequel Old Man Logan. Staruszek Hawkeye i jego ostatnia przygoda przed utratą wzroku

Seria komiksowa, która była jedną z inspiracji dla scenarzysty filmu Logan z 2017 roku, doczeka się prequela. Fani będą mogli prześledzić przygody podstarzałego Clinta Bartona w zupełnie nowej serii Old Man Hawkeye. Marvel zdradził datę premiery i pokazał okładkę.

02.10.2017
21:12
old man hawkeye
REKLAMA
REKLAMA

Old Man Logan to jedna z ciekawszych serii komiksowych wydawnictwa Marvel. Osadzona została w alternatywnej rzeczywistości, w której superbohaterowie przegrali. Złoczyńcy z potomkami Hulka na czele przejęli władzę nad światem i zamienili Stany Zjednoczone w Pustkowia, przypominające klimatem postapokaliptyczny świat rodem z Fallouta lub Mrocznej Wieży.

Komiks utrzymany jest w klimacie westernu i opowiada o przygodach podstarzałego Logana, który porzucił miano Wolverine’a.

Fabuła Old Man Logan osadzona jest w przyszłości. W alternatywnym uniwersum tytułowy bohater został oszukany przez jednego ze złoczyńców i w wyniku halucynacji zabił pozostałych X-Menów. W świecie, w którym zabrakło bohaterów, ich przeciwnicy szybko przejęli władzę i doprowadzili go do ruiny.

old man Logan class="wp-image-54162"

Trapiony wyrzutami sumienia Staruszek Logan porzucił swój ikoniczny kostium, pogodził z losem świata i założył nową rodzinę. Przestał walczyć z oprychami i nauczył się koegzystować z nimi w nowej rzeczywistości. Jego jedynym pozostałym przy życiu przyjacielem był niewidomy łucznik.

Hawkeye to ostatni partner Staruszka Logana.

Logan i Clint Barton przemierzali w komiksach Old Man Logan podupadłe Stany Zjednoczone. Staruszek Logan tak bardzo przypadł fanom do gustu, że Marvel wykorzystał event Secret Wars, by wprowadzić tę postać do mainstreamowego uniwersum Earth Prime. Podstarzały Logan zastąpił martwego wówczas klasycznego Wolverine’a.

Old Man Logan ma swoją serię opowiadającą o jego przygodach w uniwersum Earth Prime i jest obecny w wielu innych komiksach. Marvel postanowił jednak wrócić na Pustkowia. Już w styczniu 2018 roku pojawi się pierwszy zeszyt serii opowiadającej o partnerze Staruszka Logana z jego ojczystego wymiaru.

Old Man Hawkeye to oficjalny prequel serii Old Man Logan.

W nowym komiksie będziemy śledzić ostatnią przygodę Staruszka Hawkeye’a przed utratą wzroku, podczas której będzie musiał zmierzyć się z przeszłością, czyli osobistą tragedią sprzed 45 lat.

REKLAMA

Za komiks będą odpowiadali scenarzysta Ethan Sacks, który wcześniej pracował przy Secret Empire: Brave New World oraz artysta Marco Checchetto, który pracuje m.in. przy nowych komiksach Star Wars.

Nowa seria Old Man Hawkeye osadzona będzie fabularnie na 5 lat przed pierwszym tomem Old Man Logan, za który odpowiadali Mark Millar i Steve McNiven.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA