REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Katarzyna Bonda i Wojciech Chmielarz w serialu dokumentalnym. Opowiem ci o zbrodni pojawi się już jesienią

Fani polskiego kryminału będą teraz mieli co oglądać. Stacja Crime+Investigation Polsat przygotowuje serial dokumentalny Opowiem ci o zbrodni. W realizacji projektu udział wezmą popularni autorzy, jak Katarzyna Bonda czy Wojciech Chmielarz.

07.08.2018
21:52
Katarzyna Bonda Opowiem ci o zbrodni
REKLAMA
REKLAMA

Tacy bohaterowie jak Jakub Mortka czy Hubert Meyer od dawna cieszą się sympatią polskich czytelników. Te i inne literackie postacie stają przed kolejnymi pozornie nierozwiązywalnymi zagadkami, najczęściej odkrywając mroczny sekret i ujawniając kolejne cechy swoich tak naprawdę zwykłych, ludzkich natur.

Jednak tajemnicze i niejasne zbrodnie to nie tylko fikcja literacka znana z powieści kryminalnych. Prawdziwe wydarzenia są inspiracją dla wielu twórców. Co więcej, rzeczywistość często jest dużo bardziej nieprawdopodobna niż dzieła mistrzów gatunku. A ci niedługo będą mieli okazję to udowodnić.

Stacja Crime+Investigation Polsat przygotowuje serial Opowiem ci o zbrodni.

Produkcja opowie o sprawach trudnych i bulwersujących, których rozwój śledziły tysiące osób. Całość zostanie zrealizowana w formie dokumentu. Opowiem ci o zbrodni liczyć będzie sześć odcinków, z których każdy skupi się na innym przypadku.

Opowiem ci o zbrodni nie będzie jednak mieć schematu typowego dla serialu dokumentalnego. Narracja produkcji będzie miała bardzo literacki charakter. Chodzi tu zarówno o aspekty artystyczne, jak i dosłowne znaczenie. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, narratorami będą bowiem polscy autorzy kryminałów.

Stacja zaprosiła do współpracy najpopularniejszych pisarzy, takich jak Wojciech Chmielarz czy Katarzyna Bonda.

REKLAMA

Ponadto skład uzupełniają Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Igor Brejdygant oraz Małgorzata i Michał Kuźmińscy. Autorzy, oprócz tradycyjnej narracji w dokumencie, prezentować będą także akta danej zbrodni. W każdym odcinku dany twórca rozmawiać także będzie z ekspertem, który objaśni różne szczegóły sprawy.

Opowiem ci o zbrodni będzie pierwszym tego typu programem w Polsce. Serial jest koprodukcją Kompanii Mediowej oraz A+E Network. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć na kanale Crime+Investigation Polsat 17 października o 22:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA