REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Horror Gileadu powróci w czerwcu. 3. sezon „Opowieści podręcznej” obejrzycie w HBO GO

Jeden z najbardziej wstrząsających seriali ostatnich lat powraca ze swoim 3. sezonem. „Opowieść podręcznej” ponownie zabierze nas do Republiki Gileadu.

10.04.2019
17:31
3 sezon opowieść podręcznej
REKLAMA
REKLAMA

„Opowieść podręcznej” to telewizyjna adaptacja antyutopijnej książki autorstwa Margaret Atwood o tym samym tytule. Akcja toczy się na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych, które zostały przemienione w totalitarną Republikę Gileadu rządzoną przez ekstremistyczne ugrupowanie, dla którego odpowiedzią na wszelkie kataklizmy, katastrofy ekologiczne i gwałtownie spadający przyrost naturalny, było absolutne zniewolenie kobiet.

„Opowieść podręcznej” - zwiastun

Tajniki funkcjonowania fundamentalistycznego reżimu poznajemy przez oczy June Osborne (Elisabeth Moss), która w trakcie przewrotu stanu została oddzielona od męża i córki. Następnie siłą przyporządkowano ją do roli podręcznej, jako że jako jedna z nielicznych kobiet w kraju była w stanie wciąż mieć potomstwo.

3. sezon pokaże nierówną walkę June z systemem.

Pod koniec drugiej odsłony June, mimo opcji ucieczki do Kanady zdecydowała się zostać wewnątrz totalitarnego państwa. Powracając do serca systemu będzie musiała stawić czoła rosnącym przeciwnościom. Nieciekawie również przedstawia się sytuacja pozostałych bohaterów, a wszyscy mają na ustach prowokacyjne słowa „Błogosławiona walka”.

3 sezon opowieść podręcznej class="wp-image-273579"

Do swoich ról powrócą Elisabeth Moss, Joseph Finnes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Max Minghella, Samira Wiley i Bradley Whitford. Twórcą serialu, a także scenariusza jest Bruce Miller. 3. sezon produkcji, podobnie jak druga odsłona, będzie liczył 13 odcinków.

REKLAMA

Pierwszy odcinek 3. sezonu „Opowieści podręcznej” obejrzymy na HBO GO już 6 czerwca, dzień po jego światowej premierze.

1. sezon obejrzycie już teraz na HBO GO. Drugi będzie dostępny w serwisie od najbliższej soboty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA