REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Opowieści niesamowite za niespełna 10 zł

Poetycki styl Edgara Allana Poe jest wyjątkowy i nigdy jakikolwiek inny autor literatury grozy nie osiągnął takiego kunsztu jak twórca „Zagłady domu Usherów”. Dzisiaj o 35% taniej kupimy audiooboka „Opowieści niesamowite”, zawierającego między innymi wspomniane słynne opowiadanie.

18.02.2013
21:05
Opowieści niesamowite za niespełna 10 zł
REKLAMA
REKLAMA

Najlepszą historię, jaką usłyszymy słuchając książki, stanowi jednak „Studnia i wahadło”. Jest ona najbardziej sugestywna i opowiada o heretyku uwięzionym przez inkwizycję, która poddaje go wyszukanym torturom psychicznym. Nie zabrakło zarazem bardziej lekkich i groteskowych opowiadań – „Król Dżumiec”, przypominający dzieła Terry’ego Pratchetta, i „Hop-Frog” ze sprytnym błaznem w roli głównej.

REKLAMA

Melancholijna i ponura atmosfera towarzyszy natomiast takim opowiadaniom, jak „Czarny kot” czy przywoływanej „Zagładzie Domu Usherów”. Ale wszystkie zachwycają pod względem mistrzowskiego operowania słowem i klimatu. Czy ten ostatni psuje głos lektora? Bynajmniej. Buduje go. Klikając tutaj dokonacie zakupu i przesłuchacie lub pobierzecie darmowy fragment.

Standardowo na Publio.pl audiobook kosztuje 14,90 zł, ale dzisiaj dostaniemy go za 9,68 zł. Zawiera on łącznie 15 historii, jakie stanowią przykład wybitnej literatury i pisarskiego mistrzostwa. Wiele z nich zagłębia się w meandry autodestrukcyjnej ludzkiej psychiki i pokazuje, jak stopniowo kiełkuje zło. Ze względu na poetycki charakter „Opowieści niesamowitych” zdecydowanie, jak mało które lektury, nadają się one do słuchania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA