REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Opowieści z San Francisco” to nowy serial Netfliksa z Ellen Page. Zobacz pierwsze zdjęcia

Do oferty Netfliksa trafi nowy, limitowany serial oparty na powieściach autorstwa Armisteada Maupina. Platforma podzieliła się pierwszymi oficjalnymi zdjęciami z produkcji.

19.03.2019
22:13
opowieści z san francisco netflix
REKLAMA
REKLAMA

40 lat temu książka „Tales of the City” wzięła szturmem literacki świat. W 1993 roku saga Maupina o grupie mieszkańców San Francisco i ich życiu została zaadaptowana na potrzeby telewizji, a cała historia dotarła do nowego pokolenia. Tak samo stanie się teraz za sprawą Netfliksa, który wskrzesza tę opowieść na nowo.

Na ekran powrócą znane z miniserialu z lat 90. Laura Linney i Olympia Dukakis.

Do obsady dodano też nowe twarze (m.in. Ellen Page z „The Umbrella Academy”) oraz świeże spojrzenie na dzisiejszą społeczność LGBT. Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest Lauren Morelli, która współpracowała już z platformą przy „Orange Is the New Black”. Udostępniono zdjęcia z nadchodzącej produkcji:

Nowe „Opowieści z San Francisco” pokażą dalsze losy bohaterów sprzed lat.

Zobaczymy Mary Ann (Laura Linney), która 20 lat po tym jak opuściła San Francisco, aby poświęcić się karierze, przyjeżdża do rodzinnego miasta, gdzie mieszkają jej córka (Ellen Page) i były mąż Brian (Paul Gross). Kobieta chce uciec od kryzysu wieku średniego, do którego doprowadziło ją jej pozornie idealne życie w Connecticut. Na starych śmieciach – dzięki Annie Madrigal (Olympia Dukakis) i mieszkańcom 28 Barbary Lane – jej życie szybko wraca na właściwy tor.

REKLAMA

Serial „Opowieści z San Francisco” został wyprodukowany przez Working Title Television i NBCUniversal International dla Netfliksa. Producentami wykonawczymi są Alan Poul, Armistead Maupin i Laura Linney oraz Andrew Stearn, Liza Chasin, Tim Bevan i Eric Fellner z Working Title.

„Opowieści z San Francisco” będzie można obejrzeć latem tego roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA