REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Truposze nie umierają”, film Allena, nowy sezon „Orange Is the New Black”. Sprawdź, co obejrzeć w weekend

Wakacje często określane są jako sezon ogórkowy, podczas którego w kulturze popularnej nie dzieje się tak dużo jak w innych momentach roku. 

27.07.2019
9:00
Co obejrzeć w weekend? Orange is the New Black, nowy Allen i Jarmusch
REKLAMA
REKLAMA

Podobnie sprawa ma się teraz, w lipcu. Oto zbiór produkcji, które polecamy w najbliższy weekend.

Truposze nie umierają

Film otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes jest kolejnym wytworem wyobraźni Jima Jarmuscha, który tym razem połączył swój specyficzny styl nieco przeintelektualizowanych historii z opowieścią o inwazji zombie. Komedio-horror stawiający także pytania o ludzką egzystencję i jej sens. W doborowej obsadzie. m.in Tilda Swinton, Bill Murray, Adam Driver, czy Steve Buscemi.

Film już w kinach.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Najnowszy film Woody’ego Allena, w którym reżyser, z pomocą najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, opowiada dobrze nam znaną historię, którą zachwycamy się od początku jego kariery. Dwójka zakochanych próbuje spędzić przyjemny weekend we dwoje w Nowym Yorku, jednak los wciąż ich od siebie oddala, zapewniając serię perypetii, które już wielokrotnie wkładały nam uśmiech na usta w poprzednich obrazach Allena. Tym razem na ekranie podziwiać możemy Elle Fanning i Timothe'ego Chalameta.

Film już w kinach.

Szalony, rozpędzony i krwawy serial od Amazon Prime Video to adaptacja powieści graficznej „Chłopaki”, autorstwa Daricka Robertsona i Gartha Ennisa („Preacher”). Serial opowiada o tym, co dzieje się w świecie, w którym nikt nie pilnuje suberbohaterów, więc ci mają poczucie, że stają się bezkarni. Punkt wyjściowy przypomina więc nieco „Watchmen”, choć twórcy podchodzą do dylematu z zupełnie innej strony. Serial stanowi obraz nieskrępowanego szaleństwa.

Serial już dostępny na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Ostatni sezon wysoko ocenianego serialu oryginalnego Netfliksa, który zadebiutował na platformie jeszcze w 2013, przyczyniając się do wzrostu popularności serwisu. Finałowe trzynaście odcinków domknie wszystkie dotychczasowe wątki serialu, stanowiąc słodko-gorzkie zwieńczenie historii bohaterek, które będą musiały poradzić sobie jeszcze z serią nieoczekiwanych problemów.

Siódmy, ostatni sezon serialu już dostępny na platformie Netflix.

Serial science-fiction o grupie astronautów, którzy wyruszają w przestrzeń kosmiczną, aby odnaleźć źródło przedziwnego artefaktu, który nagle spadł na ZIemię. Produkcja Aarona Martina („Slasher”, „Killjoys”) z weteranką gatunku Katee Sackoff, świetnie znaną wszystkim fanom kultowej „Battlestar Gallactica”. W obsadzie także Selma Blair czy Tyler Hoechlin.

Film już dostępny na platformie Netflix.

Operacja Overlord

Słynna misja II Wojny Światowej, ukazana w sztafażu krwawego horroru. Oto grupa żołnierzy odnajduje w Normandii tajną bazę, w której naziści prowadzą eksperymenty na więźniach, próbując uczynić z nich coś na wzór super-żołnierzy. Efekty ich prac wymykają się jednak spod kontroli, co skutkuje dramatycznymi konsekwencjami. Intrygujący mariaż gatunkowy, który ogląda się z zainteresowaniem.

Film już dostępny na platformie streamingowej HBO GO.

Share

Share - film nagrodzony w Sundance class="wp-image-307678"

Intrygujący dramat o napaści i poczuciu winy w dzisiejszym świecie social media. Obraz, który zdobył dwie nagrody podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Sundance, opowiada o dziewczynie próbującej poskładać wydarzenia pewnego wieczoru, gdy wypiła tak dużo, że nic nie pamięta. W Internecie pojawiają się jednak kolejne fragmenty wideo, które kreślą wyjątkowo dramatyczny obraz tamtej nocy.

Film dostępny będzie 28.07 w HBO GO.

Ostre Siatkarki

Francuski komedio-horror o grupie siatkarek, które razem ze swoim trenerem gubią się gdzieś w lesie, a następnie zostają zaatakowane przez grupę zamaskowanych przestępców. Teraz dziewczyny zdane są tylko na siebie, jeśli chcą przetrwać kolejny dzień. Bandyci  wybrali jednak złe ofiary. Z tym kobietami lepiej nie zadzierać.

Film już dostępny na platformie streamingowej Netflix.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę TVN pokaże urokliwą komedię z Meryl Streep - „To Skomplikowane” (sobota, TVN, 20.00), TVP Kultura ciekawy film biograficzny „McImperium” (sobota, TVP Kultura, 20.20), a Canal+ zwariowaną komedią z Amy Schumer „Jestem taka piękna” (sobota, Canal+, 21.00).

W niedzielę natomiast zobaczymy Bruce’a Willisa w thrillerze „Osaczony” (niedziela, TV4, 20.00), bądź Toma Cruise’a w dramacie „Ostatni Samuraj” (niedziela, TVN, 20.00),  a później także komedię romantyczną „Też go kocham” (niedziela, Canal+, 21.30).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA