REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Nieważne, czy głosowałeś na Dudę, czy Trzaskowskiego. Organek właśnie opublikował utwór, którego powinien posłuchać każdy

Lepszego utworu na czas powyborczych podsumowań nie można było opublikować. Do sieci trafił właśnie najnowszy singiel Tomasza Organka, w którym muzyk przekonuje, że  „gdy pół Polski idzie w pogo, robi się nerwowo”. Utwór „Pogo” zapowiada nowy album, który ukaże się jesienią.

16.07.2020
13:24
organek polskie pogo singiel
REKLAMA
REKLAMA

O zapowiadanej na jesień nowej płycie i promującym ją utworze „Pogo” Tomasz Organek opowiadał już ponad 2 tygodnie temu, podczas programu Marcina Mellera „Śniadanie Mistrzów”. Wtedy jeszcze nie przypuszczałam, że „Pogo”, o którym opowiadał muzyk podczas ciszy przedwyborczej, okaże się tak adekwatnym komentarzem do rzeczywistości, z jaką musimy dziś mierzyć się jako społeczeństwo.

Wyrafinowane teorie socjologów i utyskiwania publicystów przybrały w niedzielny wieczór 12 lipca bardzo realny wymiar: Polska jest podzielona, niemal na dwie równe części. Nieważne, do której z nich nam bliżej, zdecydowanie warto posłuchać tego, co w swoim nowym numerze przekazuje Organek:

Organek przewidział wynik II tury wyborów?

Choć wspomniana rozmowa z Marcinem Mellerem odbywała się jeszcze przed I turą wyborów prezydenckich, już wtedy najwidoczniej Tomasz Organek przewidział, czym skończy się kolejna wojna polsko-polska. Widać to zarówno w tekście utworu, jak i w klipie do „Pogo”.

Stoję na ulicy, jakiś czas już tu stoję
Póki co nikt mnie nie rusza, ale trochę się boję

— śpiewa muzyk, nawiązując do spolaryzowanych nastrojów w polskim społeczeństwie.

Polska pękła na pół, a nad nią odbywa się kolejny chocholi taniec. Pogo. Jeden na drugiego, byleby uderzyć z całej siły. Najlepszą obroną jest podobno atak. Musimy ją teraz wspólnie zacząć zlepiać. Człowiek z człowiekiem. Ale żeby to zrobić, musimy najpierw zrozumieć dlaczego pękła.

— czytamy pod wrzuconym dziś do sieci utworem.

Utwór jest również zwiastunem mini trasy koncertowej ØRGANEK POGO MINI TOUR 2020, która wystartuje już w nadchodzący poniedziałek 20 lipca.

Polski kebab dla prawdziwych Polaków

Na uwagę zasługuje także teledysk promujący singiel „Pogo”. Widzimy w nim sceny nawiązujące do głośnych wydarzeń z Ełku, gdzie w nocy sylwestrową z 2016 na 2017 rok doszło do zamieszek w jednym z tamtejszych barów z kebabem (w wyniku awantury między Polakiem, który nie chciał zapłacić za towar, a pracownikami kebabowni — Tunezyjczykiem i Algierczykiem, klient odniósł śmiertelne obrażenia, co później skutkowało falą ksenofobicznych ataków na obcokrajowców).

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA