REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Orły 2019: poznaliśmy najlepszy polski film zeszłego roku. „Zimna wojna" zmiotła konkurencję

Polskie Nagrody Filmowe Orły to jedno z najważniejszych wyróżnień dla polskich produkcji. Jury wręczyło statuetki w siedemnastu kategoriach, ale mógł być tylko jeden najlepszy film. Tym razem to wyróżnienie przypadło w udziale „Zimnej wojnie".

25.03.2019
22:22
Orły 2019
REKLAMA
REKLAMA

Orły to dla osób pracujących w polskiej branży filmowej najcenniejsze nagrody obok Złotych Lwów z Gdyni. Jury nagrody docenia zarówno aktorów, jak i ludzi pracujących za kamerą i na planie zdjęciowych. To też jedno z niewielu ciał, które zauważają gwałtowny wzrost jakości w rodzimych serialach z segmentu premium. W tym roku niezwykle trudno było wybrać faworyta, tak wśród nominowanych do najlepszego filmu, jak i najlepszego serialu.

Wśród kandydatów można było bowiem znaleźć nominowaną do Oscara „Zimną wojnę”, najbardziej dochodowy polski film tego wieku oraz pierwszy polski serial od Netfliksa.

REKLAMA

Najlepszym polskim filmem 2019 roku wybrano „Zimną wojnę".

Film Pawła Pawlikowskiego konkurował w tej kategorii z  „Klerem" Wojciecha Smarzowskiego i „Kamerdynerem" Filipa Bajona. Ostatecznie „Zimna wojna" zakończyła galę z siedmioma statuetkami, otrzymała je między w kategoriach: Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepszy scenariusz. Paweł Pawlikowski zdobył statuetkę dla najlepszego reżysera, a Joanna Kulig za Najlepszą główną rolę kobiecą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA