REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Canal+ zapowiada Orły 2021. Macie miesiąc na obejrzenie filmów walczących o nagrody

Pandemia koronawirusa opóźniła organizację 23. Polskich Nagród Filmowych Orły 2021, ale ogłoszenie nominowanych produkcji jest już coraz bliżej. W oczekiwaniu na ten moment stacja Canal+ zorganizuje Festiwal Orłów 2021, czyli przegląd filmów bijących się o rodzime laury. Na VOD pojawią się m.in. „Szarlatan”, „Pętla” i „Mayday”.

18.03.2021
16:20
Orły 2021: Polskie nowości filmowe przez miesiąc dostępne na Canal+
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie dni upłynęły wielbicielom kina na omawianiu tytułów nominowanych do tegorocznych Oscarów, ale sezon nagród wchodzi w decydującą fazę nie tylko za oceanem. Również w Polsce zbliżamy się do gali organizowanych przez rodzime instytucje. Przed kilkoma godzinami Akademia Fonograficzna przedstawiła artystów walczących o Fryderyki w kategoriach muzyki popularnej i jazzu, a pod koniec kwietnia poznamy filmy nominowane do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Rodzima Akademia Filmowa z powodu pandemii wydłużyła okres kwalifikowania produkcji o dwa miesiące do 28 lutego. W tym czasie do walki o statuetki zgłosiło się 40 filmów. Na liście znajdziemy tak głośne tytuły jak  „Pętla” i „Bad Boy” Patryka Vegi, „Szarlatan” Agnieszki Holland, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, komedie „Listy do M. 4”, „Swingersi” i „Mayday” czy nagradzane na festiwalach „Jak najdalej stąd” i „Sala samobójców. Hejter”. Pełną listę kandydujących filmów znajdziecie TUTAJ,

Galę rozdania Orłów po raz piąty z rzędu pokaże stacja Canal+, która na VOD udostępni także część produkcji walczących o nagrodę.

Wydarzenie noszące nazwę Festiwal Orłów 2021 ruszyło już dzisiaj i potrwa do 18 kwietnia. W tym czasie za sprawą platformy Premiery Canal+ udostępnione dla wszystkich widzów (nie tylko abonentów Canal+) zostanie 28 filmów. Cena za wykup dostępu do poszczególnych produkcji jest różna i waha się od 7,99 zł do 24,90 zł. Na liście nie brakuje głośnych tytułów z ostatniego roku, a także animacji. Dostęp do filmów biorących udział w festiwalu znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Polska Nagroda Filmowa Orzeł jest przyznawana od 1999 roku i z czasem stała się jedną z najbardziej prestiżowych w naszym środowisku filmowym. Również dlatego, że poza najlepszymi filmami są nią też nagradzane seriale. W trakcie 23. gali wyróżnienia trafią do produkcji walczących w łącznie 19 różnych kategoriach. Nominacje do tegorocznych Orłów mają zostać podane pod koniec kwietnia.

Orły 2021 – ceremonia rozdania statuetek odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA