REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Oscarowy kac na HBO GO

Dwie duże role i jeden zaskakujący wkład w światowe kino akcji, to najnowsza oferta HBO GO. Pojawiły się w niej trzy filmy, które są dla ich twórców niespełnionym marzeniem o statuetce Akademii. Zresztą, każdy z nich jest wadliwy, ale na swój sposób atrakcyjny dla nieoscarowej widowni.

27.02.2013
21:52
Oskarowy kac na HBO GO
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z nich jest „Mnich” dreszczowiec twórcy „Leminga”. Dominik Moll jest znany z tego, że potrafi społeczny i pozornie ciężki temat przenieść do klaustrofobicznych pomieszczeń i wydobyć z bohaterów najwięcej jak się da. „Mnich” z Vincentem Casselem powtarza ten motyw tylko tym razem zamyka akcję w klasztorze. Tytułowy duchowny Ambrosio ma problemy z własnym utrzymaniem na wodzy pożądania szczególnie, gdy jest świadom, że atrakcyjna Valeria przebywa w klasztorze przebrana za mnicha. Wkrótce jednak mężczyźnie przyjdzie zapłacić za swoje czyny. Kryzys wiary, historyczne realia i Vincent Cassel? Chyba wystarczy, by zachęcić.

Druga z propozycji okazała się Oscarową porażką. „Albert Nobbs” to był pewniak, jak nie dla historii i scenariusza to dla samych ról postaci pierwszo i drugoplanowej. Glen Close i Janet McTeer wcielają się w kobiety, które by być szanowanymi obywatelkami i móc wykonywać swoja prace bez ogródek zmuszeni są ukrywać swoją tożsamość – zostają mężczyznami. Glen Close mimo poświęcenia przegrała wówczas z Meryl Streep, która wcieliła się w Margaret Thatcher w równie słabym filmie o „Żelaznej damie” , co „Albert Nobbs”. Krytycy mogą jednak się mylić, bo widzowie potrafią mocno bronić swojego gustu oraz to, co im się podoba. Obraz Rodriga Garcii może właśnie taki być.

nobbs_1

A trzecią pozycją w ofercie jest obraz, który w pełni wyśmiewa się z jakichkolwiek poważnych oscarowych ról. Jego jedynym zadaniem jest dostarczać niewymagająca acz wysokiej klasy rozrywkę. „Raid” to wspólne dzieło amerykańskich i indonezyjskich producentów, którzy połączyli najlepsze cechy zarówno jednego jak i drugiego kina akcji. To napakowana adrenaliną i testosteronem porządna dawka sensacji. Baza scenariusza jest banalna – elitarna ekipa SWAT próbuje zwalczyć potężny narkotykowy kartel. Komandosi siłą dostają się do wieżowca, który jak się okazuje został przeistoczony w potężną twierdzę. Jedyny ratunkiem jest natychmiastowa ucieczka poprzez wszystkie trzydzieści pięter budynku. Połączenie „Szklanej pułapki” oraz „Wejścia smoka”. Dla tych uzależnionych od akcji pozycja obowiązkowa.

REKLAMA

Filmy można obejrzeć na platformie HBO GO.

„Leming”, wcześniejszy film twórcy „Mnicha” można zobaczyć na platformie iplex.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA