REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dariusz Wolski ma szansę na Oscara? Bukmacherzy ocenili, na kogo warto postawić pieniądze w każdej kategorii

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła wczoraj popołudniu listę produkcji nominowanych do tegorocznych Oscarów. Nie zabrakło kilku niespodzianek, co oznacza, że wskazanie wszystkich zwycięzców nie jest sprawą łatwą. Ułatwić zadanie mogą wskazania bukmacherów. Kto wygra w najważniejszych kategoriach i czy Dariusz Wolski zdobędzie statuetkę?

16.03.2021
15:49
Oscary 2021: Kto ma szanse na wygraną? Znamy typy bukmacherów
REKLAMA
REKLAMA

Zakłady bukmacherskie obstawiane przed ogłoszeniem wyborów Akademii oscarowej to dla wielu kinomanów bardzo ważny (i czasem opłacalny) rytuał. A ponieważ właściwie nigdy nikomu nie udaje się przewidzieć wszystkich zwycięzców, to wcześniejsze sprawdzenie kursów na poszczególnych twórców, aktorów i produkcje jest niezwykle istotne dla zwiększenia swoich szans. Typy ekspertów przedstawiła właśnie firma STS: Zakłady bukmacherskie.

Oscary 2021 – typy bukmacherów:

Polskie środowisko filmowe z dużym entuzjazmem przyjęło wiadomość o nominacji dla Dariusza Wolskiego za zdjęcia filmu „Nowiny ze świata”. Według specjalistów STS filmowiec nie należy do żelaznego grona faworytów, ale ma mimo wszystko całkiem spore szanse na końcowy triumf. Kurs na jego zwycięstwo wynosi obecnie 3,50. Wyprzedzają go pod tym względem Joshua James Richards, autor zdjęć do „Nomadland” (1,50) oraz Erik Messerschmidt za „Mank” (2,50).

To właśnie „Nomadland” jest też faworytem do wygrania Oscara dla najlepszego filmu.

Kurs na zwycięstwo filmu Chloe Zhao wynosi obecnie 1,30. Na kolejnym miejscu znajdziemy „Proces Siódemki z Chicago”, a podium zamykają „Minari” i „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Zgodnie z przewidywaniami za faworyta do zdobycia Oscara za pierwszoplanową rolę aktorską uchodzi zmarły w zeszłym roku Chadwick Boseman (1,05). Walka wśród aktorek jest zdecydowanie bardziej wyrównana, a bukmacherzy widzą wśród wygranych Carey Mulligan (1,50), Frances McDormand (3,50) oraz Andrę Day (5,00).

REKLAMA

Jeżeli specjaliści STS się nie mylą, to z Oscara za role drugoplanowe będą cieszyć się Daniel Kaluuya, który wystąpił w filmie „Judas and the Black Messiah” i Maria Bakalova obecna w obsadzie „Kolejnego filmu o Boracie”. Polskich widzów na pewno zainteresują też kursy na najlepszego reżysera (a właściwie reżyserkę, bo mocną faworytką bukmacherów jest Chloe Zhao) oraz najlepszy film zagraniczny. Tutaj mocno stoją akcje duńskiej produkcji pt. „Na rauszu”. Warto przy tym zaznaczyć, że wymienione w tekście kursy do momentu gali oscarowej mogą jeszcze ulec zmianie. Pełną listę możliwych do obstawienia kategorii znajdziecie TUTAJ.

93. ceremonia wręczenie Oscarów odbędzie się w nocy z 25 na 26 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA