REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Czas nadrobić oscarowe zaległości. W lutym Canal+ przypomni zwycięzców z zeszłego roku

Za niewiele ponad dwa tygodnie rozdanie tegorocznych Oscarów. Zanim jednak nagrody zostaną przyznane po raz 91., warto nadrobić zeszłoroczne zaległości. Z tej okazji Canal+ przygotował seanse filmów, które brały udział w konkursie w 2018 roku.

09.02.2019
11:00
oscary 2019
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczne rozdanie Oscarów będzie wyjątkowe. Po pierwsze gala została skrócona do 3 godzin. Po drugie w tym roku impreza odbędzie się bez głównego prowadzącego. Gospodarzem miał być Kevin Hart. Ten jednak zrezygnował, po wybuchu afery dotyczącej jego homofobicznych Tweetów.

Organizatorzy postanowili zmienić formułę. Przerwy pomiędzy ogłoszeniami kolejnych zwycięzców wypełnione będą krótkimi występami aktorów. Biorąc pod uwagę fakt, że impreza ma trwać krócej niż dotychczas, a kategorii wcale nie ubyło, podejrzewam, że tempo będzie szalone.

Zeszłoroczną, 90. ceremonię wręczenia Oscarów prowadził Jimmy Kimmel.

Na gali triumfował film Guillermo del Toro pt. „Kształt wody”. Obraz otrzymał 4 Oscary, w tym za najlepszy film. Wśród wygranych były także obrazy „Nić widmo” (Najlepsze kostiumy) oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (Oscary w kategoriach Najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz Najlepszy aktor drugoplanowy). Filmy będziecie mogli obejrzeć w lutym na antenie Canal+, w ramach cyklu przypominającego uczestników zeszłorocznego konkursu oscarowego.

Oscarowe produkcje emitowane będą na Canal+ przez cały luty. W nocy z 24 na 25 lutego stacja transmitować będzie Galę wręczenia Oscarów.

Oscarowe produkcje na Canal+ w lutym:

sobota 9 lutego

 • „Nić widmo” (Oscar za najlepsze kostiumy)
 • „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (Oscary w kategoriach Najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz Najlepszy aktor drugoplanowy)

sobota 16 lutego

 • „Wojna o planetę małp” (jedna nominacja - Najlepsze efekty specjalne)
 • „Cudowny chłopak” (jedna nominacja – Najlepsza charakteryzacja)
 • „Powiernik królowej” (dwie nominacje - Najlepsza charakteryzacja i fryzury oraz Najlepsze kostiumy)

piątek 22 lutego

 • „Kształt wody” (Oscary w kategoriach Najlepszy film roku, Najlepszy reżyser, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka oryginalna)

sobota 23 lutego

 • „Wszystkie pieniądze świata” (jedna nominacja – Najlepszy aktor drugoplanowy)
 • „Fantastyczna kobieta” (Oscar w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny)
 • „Zniewaga” (jedna nominacja – Najlepszy film zagraniczny)
REKLAMA

niedziela 24 lutego

 • „Czwarta władza” (2 nominacje, w tym w głównej kategorii)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA