REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Szykuje się hit na miarę „Anny German”? TVP pokazała zwiastun serialu „Osiecka”

Telewizja Polska pokaże pod koniec grudnia pierwsze odcinki długo oczekiwanego serialu o Agnieszce Osieckiej. Dziś stacja zamieściła w sieci zwiastun serialu „Osiecka”. Czy czeka nas hit na miarę „Anny German”?

03.12.2020
16:22
osiecka serial tvp zwiastun premiera
REKLAMA
REKLAMA

Na tę produkcję czeka wielu widzów: jeszcze w tym roku Telewizja Polska pokaże trzy pierwsze odcinki serialu „Osiecka”, opowiadającego o życiu i twórczości wybitnej polskiej poetki, którą do dziś inspirują się muzycy. Co wiemy o najnowszym serialu TVP?

Epicka opowieść o polskiej cyganerii

„Osiecka” to stworzona z rozmachem serialowa biografia Agnieszki Osieckiej, opisująca losy poetki od czasów jej młodości, aż po ostatnie dni życia. Produkcja przeniesie widzów w świat polskiej bohemy — oprócz Osieckiej w serialu pojawią się m.in. takie postaci jak Jeremi Przybora, Olga Lipińska, Wojciech Frykowski, Marek Hłasko czy Daniel Passent.

Ze względu na podobną tematykę, serial już jest porównywany do innego hitu emitowanego przez TVP, czyli „Anny German”: polsko-rosyjski serial z Joanną Moro w roli głównej śledziły miliony telewidzów (pierwsze trzy odcinki obejrzało średnio 6,05 mln widzów), a od 2020 roku serial jest powtarzany również na antenie TVN7.

„Osiecka”: kiedy premiera serialu?

Zgodnie z zapowiedzią publicznego nadawcy (po opóźnieniu wywołanym pandemią), trzy pierwsze odcinki „Osieckiej” zadebiutują na TVP1 w dniach 25-27 grudnia i będą emitowane na Jedynce o godz. 20:15. Produkcja od początku budzi duże emocje — nie tylko ze względu na tematykę (na tekstach Agnieszki Osieckiej wychowało się kilka pokoleń Polaków i Polek), ale także na obsadę, w której nie zabrakło gwiazd.

W rolę poetki wcielą się Magdalena Popławska („Atak paniki”, „Usta Usta”) i Eliza Rycembel („Boże Ciało”, „Belfer”), a na planie towarzyszyć im będą m.in. Maria Pakulnis, Jan Frycz, Aleksandra Pisula, Mikołaj Roznerski i Piotr Żurawski.

TVP uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje zwiastun

Dziś Telewizja Polska opublikowała na Facebooku oficjalny zwiastun serialu „o kobiecie, która odmieniła polską muzykę”:

Trzeba przyznać, że „Osiecka” zapowiada się bardzo ciekawie. Będziecie oglądać?

REKLAMA

*Zdjęcie główne: TVP/mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA