REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Ruth Wilson i Andrew Scott łączą siły w kolejnym projekcie. HBO prezentuje zwiastun serialu „Oslo”, opartego na faktach thrillera

Oboje wystąpili w „Mrocznych materiach” HBO. Teraz Ruth Wilson i Andrew Scott zagrali w kolejnym serialu stacji. W sieci pojawił się zwiastun inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami thrillera „Oslo”.

27.04.2021
18:11
oslo serial hbo zwiastun ruth wilson
REKLAMA

Zdobywca nagrody Tony, Barlett Sher, wyreżyserował „Oslo” nowy serial HBO, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i bazujący na sztuce teatralnej, którą Sher wystawiał na Broadwayu (i to za nią został nagrodzony). Napisał ją J.T. Rogers, czerpiąc z prawdziwej historii: negocjacji między śmiertelnymi wrogami, które doprowadziły do podpisania tzw. porozumienia z Oslo w 1993 roku.

REKLAMA

To był prawdziwie wiekopomny moment. Zawarte w Oslo porozumienia opierały się na wzajemnym uznaniu Izraela i Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Ostatecznie podpisano je we wrześniu 1993 roku w Waszyngtonie. Stanowiły fundament procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie i prawną podstawę istnienia Autonomii Palestyńskiej.

Nowa produkcja HBO wykorzystała historyczny kontekst, by opowiedzieć o tym, co najważniejsze i najciekawsze: o ludziach.

Bohaterami serialu jest norweska para, która znalazła się w samym centrum porozumień pokojowych. Ruth Wilson wciela się w Monę Juul, norweską minister spraw zagranicznych, a Andrew Scott w Terje Rød-Larsena, socjologa i męża Mony. Całość skupi się na nieprawdopodobnych przyjaźniach, sojuszach, tajnych rozmowach i cichych bohaterstwach małej, ale zaangażowanej grupy Izraelczyków i Palestyńczyków.

Pierwszy zwiastun serialu „Oslo” od HBO zobaczycie tutaj:

REKLAMA

Premiera „Oslo” w HBO odbędzie się 29 maja.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA