REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kto jest mordercą z Wind Gap? Nasze typy tuż przed finałem serialu Ostre przedmioty

W poniedziałek HBO i HBO GO wyemitują ostatni odcinek pierwszej serii serialu Ostre Przedmioty. Dla tych, którzy jak ja nie znają zakończenia książki Gillian Flynn, sprawa zabójstw w Wind Gap jest nadal otwarta. Kto jest mordercą dziewczynek?

26.08.2018
16:21
ostre przedmioty
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spojlery dotyczące serialu Ostre przedmioty.

W Wind Gap dochodzi do tajemniczych morderstw dwóch dziewczynek - Anne i Natalie. Dziennikarka Camille Preaker wraca do rodzinnego miasteczka, by napisać artykuł o tragicznych wydarzeniach. Powrót do domu oznacza konfrontację z traumą dzieciństwa i matką Adorą, z którą kobieta ma bardzo skomplikowane relacje.

Już jutro, w poniedziałek 27.08, zobaczymy ostatni odcinek pierwszego sezon serialu. Pora zastanowić się nad tym, kto jest mordercą. Poza podejrzeniem zostawiam Camille Preaker i detektywa Richarda Willisa. Co z resztą postaci?

Ostre przedmioty - kto jest mordercą?

Adora Crellin

ostre przedmioty adora crellin class="wp-image-195088"

Najbardziej wystawiona na podejrzenia przez samych scenarzystów Adora wydaje się być zbyt oczywistym wskazaniem. Im dalej w fabułę, tym lepiej ją poznawaliśmy, szczególnie jej mroczną stronę. Adora wydawała się na początku po prostu nadopiekuńczą matką. Po seansie siódmego odcinka wiemy, że kobieta cierpi na zaburzenia psychiczne i że to ona doprowadziła do śmierci swojej córki. Wszystko zatem pasuje, ale czy kobieta byłaby w stanie samodzielnie wyrwać swoim ofiarom zęby? Chyba, że ktoś jej pomagał...

Alan Crellin

ostre przedmioty alan crellin class="wp-image-195100"

... na przykład mąż. Alan Crellin obecny jest w serialu od samego początku. Zawsze gdzieś w tle, w cieniu żony, ze słuchawkami, zatopiony w dźwiękach muzyki. Wygląda trochę, jakby nie dopuszczał do siebie prawdy, wypierał ją. A jednocześnie nosi w sobie jakąś tajemnicę.

Bill Vickery

ostre przedmioty vickery class="wp-image-195094"

Komendant Vickery od samego początku zachowuje się dziwnie. Oczywistym jest, że wie więcej niż reszta. I ma jakąś dziwną relację z Adorą Crellin. Może morderstwa to ich wspólna sprawka? Vickery zdaje się kryć mroczne tajemnice Adory.

Amma Crellin

ostre przedmioty amma crellin class="wp-image-195091"

Amma Crellin nie jest taka, jaką widzi ją matka. Wymyka się z domu, sięga po używki, nie cierpi miejsca, w którym mieszka i tak jak starsza siostra, Camille, chce z niego ucieć. Amma może być zamieszana w sprawę morderstw, ale, podobnie jak jej matka, nie mogła zrobić tego sama. Coraz bardziej prawdopodobne zatem, że morderców jest wielu. Poza tym, Amma może mieć motyw - zazdrość o zamordowane dziewczynki, które łączyła dziwna relacja z jej matką.

Bob Nash

ostre przedmioty bob nash class="wp-image-195109"

Bob Nash, ojciec zamordowanej Anne, przez jakiś czas był na celowniku policji, jednak on również wydaje się zbyt oczywistym podejrzanym. Podczas miejskiej uroczystości, odbywającej się na terenie podsiadłości państwa Crellin, Bob pokazał, że ma niezły temperament i może być agresywny. Albo jest po prostu niezwykle zrozpaczony po śmierci córki. Bob obwinia się o jej śmierć.

John Keene

ostre przedmioty john keene class="wp-image-195097"

John jest starszym bratem zmarłej Natalie. Bardzo przeżywa jej śmierć, niektórzy mieszkańcy Wind Gap twierdzą, że na pokaz, inni z tego szydzą. Dziewczyna Johna, Ashley Wheeler, za wszelką cenę próbuje dostosować Johna do społeczności Wind Gap. W miarę zbierania dowodów, John staje się głównym podejrzanym lokalnej policji. Sprawa wydaje się być zamknięta, jednak Camille Preaker nie wierzy w winę Johna.

Kirk Lacey

ostre przedmioty kirk lacey class="wp-image-195118"

Kirk Lacey to dawna miłość Camille Preaker. Miejscowy nauczyciel snuje się w tle, co jakiś czas wychodząc na pierwszy plan. Para ma za sobą mroczną przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Nie wiem, jaki Lacey mógłby mieć motyw, ale jego postać jest na tyle tajemnicza i nieodganiona, że kto go tam wie.

Jackie O'Neill

ostre przedmioty Jackie ONeill class="wp-image-195103"
REKLAMA

Jackie O'Neill jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w serialu. Od początku wiedzieliśmy, że z nieznanych powodów darzy Camille Preaker wielką sympatią. W siódmym odcinku okazuje się, że wiedziała od lat o tym, co dzieje się w domu Adory i nie reagowała na to. Oprócz tego zdaje się, że Jackie nie wyjawiła Camille całej prawdy. Kto wie, jakie tajemnice jeszcze ukrywa.

Serial Ostre przedmioty możecie obejrzeć na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA