REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reynolds wygrał tym tweetem Internet. Oto nowy Deadpool – trzy wnioski po debiucie kostiumu

„With great power, comes great irresponsibility” – już pierwsze zdanie tweeta Ryana Reynoldsa wprawi w dobry humor każdego miłośnika komiksów o super-bohaterach. Aluzja do Spider-Mana to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zamieszczone we wpisie zdjęcie nie pozostawia złudzeń – oto nowy, filmowy Deadpool. Co wiemy na temat nadchodzącej produkcji po samym stroju?

30.03.2015
17:20
Oto nowy Deadpool – trzy wnioski po debiucie kostiumu
REKLAMA

W momencie pisania tej wiadomości tweet Ryana Reynoldsa polubiło ponad 45 tysięcy osób. Jeszcze więcej, bo prawie 52 tysiące internautów, podało wiadomość dalej. Wszystko za sprawą pierwszego oficjalnego zdjęcia kostiumu Deadpoola. Film o tym (anty)super-bohaterze jest już w zaawansowanej fazie produkcji. Po wielu latach udręk, problemów i obsuw w końcu możemy zobaczyć go w.. ekhem, „pełnej krasie”.

REKLAMA

Film „Deadpool” będzie miał swoją premierę dopiero w 2016 roku.

Jednak już teraz, ma podstawie jednego tylko zdjęcia można wysunąć kilka daleko idących wniosków. Czy się potwierdzą? Nie mam pojęcia. Czy zdają się prawdopodobne? Na pewno. Jako osoba lubiąca i stale poznająca komiksowy świat Marvela chciałbym zwrócić uwagę na to, że: Kampania reklamowa tego filmu będzie jedyna w swoim rodzaju. Widać to właśnie na tym zdjęciu. No bo który inny męski, zamaskowany heros Marvela pozowałby na skórze niedźwiedzia, za rozpalonym kominkiem? Kapitan Ameryka? Wolverine? Spider-Man? Nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Poza w stylu popularnego mema „namaluj mnie jak jedną ze swoich francuskich modelek” zwiastuje, że będziemy mieli bardzo oryginalną kampanię reklamową. Wypełnioną czarnym humorem i irracjonalnymi scenami. Liczę, że pod tym względem producenci pozostaną wierni komiksowemu oryginałowi. W nim Deadpool również bardzo mocno odznacza się na tle pozostałych, „poważnych” herosów dzień w dzień ratujących Ziemię.

Deadpool jest niezwykle podobny do swojego komiksowego oryginału. To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy wciąż pamiętają tego herosa w filmie „Wolverine: Geneza”. Tam Deadpool również był grany przez Ryana Reynoldsa. To jednak wszystko, co można napisać o tej postaci dobrego.

Producenci „Ostatniego Bastionu” całkowicie odlecieli. Zamiast cierpiącego na rozdwojenie jaźni, tryskającego czarnym humorem najemnika widzowie dostali zakneblowanego, bezwzględnego zabijakę będącego efektem dziwnego eksperymentu. Nic, absolutnie nic nie miało w „Genezie” sensu i nic nie było podobne do historii z komiksów. Liczę, że film zaplanowany na 2016 rok to zmieni.

deadpool 2

Wskazuje na to kostium bohatera. Ten, w przeciwieństwie do filmowych strojów takich herosów jak Kapitana Ameryki, Hawkeye’a czy Thora jest bliźniaczo podobny do komiksowego oryginału. Reynolds nie wygląda jak kolejny napakowany idol nastolatków, ale właśnie… Deadpool. Zwróćcie również uwagę na oczy tego bohatera – białe ślepia odzwierciedlają jego nastrój i mimikę. Dokładnie jak w ilustrowanych powieściach. Dzięki ekspresji widocznej poprzez maskę zgaduję, że Deadpool będzie ją zdejmował bardzo rzadko, o ile w ogóle.

Ten bohater idealnie pasuje do X-Menów. Zgodnie z pierwszym opisem scenariusza filmu, „Deadpool” opowie historię żołnierza Wade’a Wilsona. Ten staje się ofiarą eksperymentu, którego celem jest stworzenie idealnej maszyny do zabijania. Na skutek działań tajemniczej organizacji Wilson pozyskuje umiejętność niesamowicie szybkiej regeneracji. Brzmi znajomo?

REKLAMA
deadpool

Dokładnie taką samą nadzwyczajną umiejętnością może pochwalić się Wolverine – najpopularniejszy członek X-Menów. Wszystko wskazuje na to, że historie obu postaci będzie łączył ściśle tajny program „Weapon X”. Ciekawe o tyle, że już niebawem Hugh Jackmann zagra po raz ostatnio jako Wolverine. Prawa do X-Menów i Deadpoola posiada Twentieth Century Fox Film. Studio może więc w dowolny sposób łączyć oba światy, na co bardzo liczę. Deadpool w składzie X-Menów byłby prawdziwą wisienką na torcie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA