REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. Filmy
  3. YouTube

Our RoboCop Remake – kolejny film o Robocopie, tym razem od fanów Verhoevena

Nowy RoboCop nie każdemu przypadł do gustu. Niektórym nawet cyborg w najnowszej wersji (od José Padilha) nie spodobał się na tyle, że ci postanowili zrobić własny film – Our RoboCop Remake. Kolektyw pięćdziesięciu profesjonalnych i amatorskich filmowców z Los Angeles i Nowego Jorku zebrał się, aby odtworzyć dzieło Paula Verhoevena z 1987 po swojemu. 

06.03.2014
18:08
Our RoboCop Remake – kolejny film o Robocopie, tym razem od fanów Verhoevena
REKLAMA
Our Robocop Remake
REKLAMA

Zdroworozsądkowy umysł nakazuje spytać „po co?”, jednak twórcy Our RoboCop Remake przygotowali odpowiedź na tę ewentualność i jak piszą na swojej stronie: „Because if anyone is going to ruin RoboCop, it's us.” Our RoboCop Remake to misz masz scen z oryginalnego RoboCopa i na nowo nakręconego filmu z powstawianymi animacjami i scenami z kukiełkami. Każdy fan – spośród pięćdziesiątki kręcącej film – miał swoją wizję remake’u Robocopa i… to widać. Poziom produkcji jest bardzo nierówny, ale jedno trzeba przyznać, (ultra) fani Verhoevena będą mieć zdecydowanie większy ubaw oglądając Our RoboCop Remake niż film José Padliha.

REKLAMA

Kluczowe sceny z oryginalnego filmu zostały w bardzo, bardzo wymyślny sposób zastąpione fanowskim sposobem postrzegania kultowego dzieła. Na przykład jedna z najbrutalniejszym scen (zamordowanie Alexa Murphy) została pokazana w przesłodki sposób przy pomocy niemowlaków a następnie przez pokaz taneczny. Chora wyobraźnia? Może, ale ubaw lepszy niż przy hollywoodzkim remake'u.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA