REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pablo Escobar to nie jedyny słynny handlarz narkotyków. Narcos: Mexico opowie losy Felixa Gallardo

Serial Narcos Netfliksa sprawił, że postać Pablo Escobara na nowo zainteresowała całe rzesze osób. Czy to samo czeka Felixa Gallardo, szefa kartelu Guadalajara? Główny bohater Narcos: Mexico był jeszcze bardziej krwawym bossem przestępczego świata.

06.09.2018
21:33
Narcos Mexico: Poznajcie prawdziwą historię nowego bossa w serialu Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że historie narkotykowych bossów stanowią fantastyczną pożywkę dla scenarzystów filmów i seriali. Życie Pablo Escobara było znane gronu fascynatów tematu, ale Netflix robiąc serial na podstawie działalności kolumbijskiego narco, zainteresował nim szerszą publiczność. Trzeci sezon produkcji rozgrywa się jednak już po śmierci Escobara. I choć zyskał dobre recenzje, to dla wielu nie była to już ta sama historia.

Być może dlatego Netflix zdecydował się na nazwanie kolejnej części Narcos: Mexico i przerobienie planowanego czwartego sezonu na swego rodzaju spin-off. Nowy serial Netfliksa przedstawi początek narkotykowych wojen. Akcja serialu rozgrywać się będzie w latach 80. i pokaże narodziny kartelu Guadalajara, któremu przewodzi Felix Gallardo.

Gallardo zwany El Padrino (Ojciec Chrzestny) to jeden z najbardziej krwawych bossów gangów narkotykowych w historii.

narcos mexico netflix premiera class="wp-image-199234"

Kontrolował przepływ narkotyków między Meksykiem a USA i wszystkie podziemne tunele na granicy obu państw (znane choćby z filmu Sicario). Państwo graniczące ze Stanami Zjednoczonymi od południa było wtedy najlepszą drogą przemytu kokainy dla gangów z Kolumbii.

Meksykanie wprowadzili dodatkowo zasadę przejmowania 50 proc. szmuglowanego narkotyku zamiast pobierania jakiejkolwiek opłaty za swoją pracę. Ta strategia okazała się niezwykle dochodowa i pozwoliła gangowi Gallardo stać się narkotykowym monopolistą.

Narcos: Mexico - kiedy premiera?

El Padrino był niezwykle okrutny, ale do historii przeszło szczególnie morderstwo Enrique „Kikiego” Salazara – agenta DEA, który podszywał się pod jednego z handlarzy. Wygląda na to, że Narcos: Mexico pokaże właśnie ten wycinek historii Guadalajary.

To właśnie relacja obu mężczyzn aż do brutalnego morderstwa na Salazarze będzie stanowić kanwę serialu. Tajny agent był przed śmiercią torturowany, złamano mu szczękę, nos, czaszkę i kości policzkowe. Zmiażdżono mu tchawicę i potłuczono żebra. Salazar był przez ten czas cały czas naszpikowany amfetaminą i przez to przytomny. Śmierć zadano mu wwiercając się wiertłem do mózgu.

REKLAMA

W rolę Salazara wcieli się Michael Peña, a Gallardo zagra Diego Luna. W Narcos: Mexico nie zabraknie wszystkich najważniejszych składników opowieści o świecie przestępczym – wielkich pieniędzy, skorumpowanych policjantów i ofiar narkotykowego biznesu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA