REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial Pachnidło od Netfliksa niczym Sherlock? Produkcja opowie o współczesnym seryjnym mordercy

Kto pamięta jeszcze film z 2006 roku lub powieść Patricka Suskinda pt. Pachnidło: Historia pewnego mordercy, ten wie, że historia mordercy i jego fascynacja zapachami mogłaby być doskonałym materiałem na serial.

21.11.2018
16:23
pachnidło
REKLAMA
REKLAMA

Pachnidło: Historia pewnego mordercy to powieść niemieckiego pisarza Patricka Suskinda, która została wydana w 1985 roku. Opowiada o Janie Babtyście Grenouille, który pochodził z gminu, wyróżniał się jednak na tle innych mieszkańców Paryża jedną, wyjątkową cechą. Miał nieprawdopodobnie wyczulony węch, można by powiedzieć - węch absolutny. Oczywiście, z uwagi na pochodzenie, jego życie nie mogło być usłane różami, więc żyje w brudzie i znoju.

Jego węch prowadzi go do obsesji. Bohater zaczyna zabijać, poszukując idealnego zapachu.

Powieść została zekranizowana w 2006 roku. Reżyserował ją Tom Tykwer. W główną rolę wcielił się Ben Whishaw, a na ekranie pojawili się m.in. Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Dustin Hoffman.

REKLAMA

Ostatnio fabułę Pachnidła postanowili przywrócić na ekrany niemieccy filmowcy. Serial wyprodukowało studio Constantin Film i stacja ZDFneo. Nowa odsłona historii będzie jednak różniła się od książkowego pierwowzoru i filmowe adaptacji sprzed lat. Wszystko dlatego, że zdecydowano się, aby akcja miała miejsce we współczesności. Fabuła oprze się o śledztwo młodego profilera, który będzie musiał rozwikłać zagadkę morderstw chłopców, którzy uczęszczali wspólnie do szkoły z internatem.

W Polsce będzie ten serial można obejrzeć za pośrednictwem serwisu Netflix, który wykupił prawa do dystrybucji. Produkcja pojawi się już 21 grudnia 2018 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA