REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial Pachnidło od Netfliksa niczym Sherlock? Produkcja opowie o współczesnym seryjnym mordercy

Kto pamięta jeszcze film z 2006 roku lub powieść Patricka Suskinda pt. Pachnidło: Historia pewnego mordercy, ten wie, że historia mordercy i jego fascynacja zapachami mogłaby być doskonałym materiałem na serial.

21.11.2018
16:23
pachnidło
REKLAMA
REKLAMA

Pachnidło: Historia pewnego mordercy to powieść niemieckiego pisarza Patricka Suskinda, która została wydana w 1985 roku. Opowiada o Janie Babtyście Grenouille, który pochodził z gminu, wyróżniał się jednak na tle innych mieszkańców Paryża jedną, wyjątkową cechą. Miał nieprawdopodobnie wyczulony węch, można by powiedzieć - węch absolutny. Oczywiście, z uwagi na pochodzenie, jego życie nie mogło być usłane różami, więc żyje w brudzie i znoju.

Jego węch prowadzi go do obsesji. Bohater zaczyna zabijać, poszukując idealnego zapachu.

Powieść została zekranizowana w 2006 roku. Reżyserował ją Tom Tykwer. W główną rolę wcielił się Ben Whishaw, a na ekranie pojawili się m.in. Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Dustin Hoffman.

REKLAMA

Ostatnio fabułę Pachnidła postanowili przywrócić na ekrany niemieccy filmowcy. Serial wyprodukowało studio Constantin Film i stacja ZDFneo. Nowa odsłona historii będzie jednak różniła się od książkowego pierwowzoru i filmowe adaptacji sprzed lat. Wszystko dlatego, że zdecydowano się, aby akcja miała miejsce we współczesności. Fabuła oprze się o śledztwo młodego profilera, który będzie musiał rozwikłać zagadkę morderstw chłopców, którzy uczęszczali wspólnie do szkoły z internatem.

W Polsce będzie ten serial można obejrzeć za pośrednictwem serwisu Netflix, który wykupił prawa do dystrybucji. Produkcja pojawi się już 21 grudnia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA