REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Prace nad sequelem "Pacific Rim" wstrzymane. Być może już na dobre

W ubiegłym tygodniu media informowały o opóźnieniu w realizacji drugiej części "Pacific Rim". Dziś okazuje się, że została ona całkowicie wstrzymana i to być może nie chwilowo, ale już na stałe. 

17.09.2015
12:07
Prace nad sequelem Pacific Rim wstrzymane. Być może już na dobre
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja "Pacific Rim 2" miała początkowo rozpocząć się w listopadzie tego roku. Tydzień temu ogłoszono jednak, że zostaje ona przesunięta na początek roku 2016, co najprawdopodobniej wiązałoby się też z opóźnieniem wyznaczonej na sierpień 2017 premiery. Wszyscy fani wielkich robotów zawiedzeni tą informacją teraz poczują się jeszcze gorzej - realizacja filmu została całkowicie zawieszona i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi on do kin.

pacific rim recenzja
REKLAMA

Pierwszy "Pacific Rim" przy budżecie wynoszącym aż 190 milionów dolarów zarobił na całym świecie nieco ponad 400 milionów. W Stanach Zjednoczonych przyniósł przychód wynoszący 100 milionów, a fakt, że nie okazał się kompletną finansową klapą, zawdzięcza przede wszystkim krajom azjatyckim. Universal Pictures prawdopodobnie nie chce ryzykować potencjalnej porażki, która mogłaby wyrwać w budżecie wytwórni pokaźną dziurę. Innym powodem zawieszenia produkcji "Pacific Rim 2" mogą być coraz liczniejsze nieporozumienia na linii Universal - Legendary Picture.

Oficjalnie projekt nie został skasowany, ale szanse na to, że kiedykolwiek powstanie, zmalały niemal do zera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA