REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Pamiętacie tajemniczy zwiastun od J.J. Abramsa? Zagadka się wyjaśniła

Nieco ponad dwa miesiące temu pisaliśmy o zagadkowym trailerze udostępnionym przez należącą do Abramsa wytwórnie filmową Bad Robot Production. Zastanawialiśmy się wówczas, czy jest to zapowiedź nowego serialu bądź filmu. Nie otarliśmy się nawet o prawdę, ponieważ klip o nazwie "Stranger" zapowiadał... książkę. 

12.11.2013
17:56
Pamiętacie tajemniczy zwiastun od J.J. Abramsa? Zagadka się wyjaśniła
REKLAMA

Nosi tytuł "S." i wspólnie z Abramsem stworzył ją amerykański pisarz, Doug Dorst. Składają się na nie dwie historie. Nie opowiadania, nie nowele, nie dwie części. Właśnie dwie historie. Pierwsza, tekst właściwy, to dzieło o nazwie "Ship of Theseus" autorstwa fikcyjnego pisarza V.M. Straka. Opowiada o losach "człowieka bez przeszłości" i jego enigmatycznej wyprawie morskiej. Druga historia zawarta jest na marginesach książki. Dwie osoby, kobieta i mężczyzna, prowadzą tam między sobą korespondencję - dyskutują i wymieniają uwagi.

REKLAMA

Dziesiątki notatek, stare zdjęcia i pocztówki - to wszystko składa się na drugą, równoległą do "Ship of Theseus" opowieść. Trzeba przyznać, że całość robi oszałamiające wrażenie. Obcowanie z "S." zdaje się być czymś więcej niż lekturą, to musi być niesamowita przygoda. Po wyjęciu książki z okładki, w rękach trzymamy faktycznie "Ship of Theseus", w dodatku stylizowany na wydanie starodawne. Te wszystkie dodatki, zdjęcia i plany - naprawdę są w środku. Abstrahując od treści, bo tej nie znam - absolutna rewelacja. Do nabycia na Amazonie (również jako e-book).

REKLAMA

Przy okazji - drugi trailer "S." znajdziecie poniżej. Zaczyna się w miejscu, w którym pierwszy się skończył.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA