REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

„Pamiętnik” bez wyciskającego łzy zakończenia. Netflix UK zaserwował użytkownikom uciętą wersję filmu

Brytyjski oddział Netfliksa niezamierzenie sprawił swoim użytkownikom niespodziankę. W serwisie pojawiła się wersja filmu „Pamiętnik” z alternatywnym zakończeniem. Fani obrazu raczej nie byli z tego powodu zadowoleni.

28.02.2019
21:02
pamiętnik netflix
REKLAMA
REKLAMA

Hitowy melodramat z 2004 roku, w którym w główne role wcielają się Rachel McAdams i Ryan Gosling, powstał na kanwie powieści Nicholasa Sparksa. To historia wieloletniej i momentami trudnej miłości, którą poznajemy z perspektywy rzeczonego pamiętnika.

Oryginalna wersja filmu kończy się sceną, w której pielęgniarka odkrywa, że dwójka kochających się ludzi, już w podeszłym wieku, umiera razem w łóżku. Wersja, którą przez jakiś czas mogli obejrzeć użytkownicy Netflix UK, oszczędziła im finałowej sceny, zostawiając ich z domysłami i niewiedzą, co dalej działo się z parą staruszków. Ci zasnęli spokojnie, zaś ich dalszych losów widz mógł się tylko domyślać.

Nie mam wątpliwości, że większość zainteresowanych już dawno (i to nie raz) widziała ten film i zna zakończenie.

Jednak dla tych, którzy „Pamiętnika” nie widzieli, to spora wpadka. Obcięcie ostatniej sceny całkowicie zmienia wydźwięk filmu. Zamiast wyciskającego łzy finału, zostajemy z otwartym zakończeniem. Losy popularności tej produkcji z pewnością potoczyłyby się inaczej, gdyby oficjalną wersją byłaby ta ucięta.

REKLAMA

Firma tłumaczyła się tym, że zabieg nie był zamierzony. Wygląda na to, że ktoś nie sprawdził wersji dostarczonej Netfliksowi przed jej publikacją.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA