REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix szykuje serial dokumentalny na podstawie książki papieża Franciszka

Młodzi utalentowani filmowcy przedstawią mądrości starszego pokolenia w nowym serialu dokumentalnym od Netfliksa. Produkcja oparta jest na książce papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”.

16.12.2020
14:20
netflix papiez franciszek serial
REKLAMA
REKLAMA

Pisząc „Dzielenie się mądrością czasu” papież Franciszek zaprosił ludzi starszych, aby tak jak on podzielili się oni z czytelnikami swoim doświadczeniem. W efekcie otrzymaliśmy pozycję wyjątkową, w której prawdziwe historie bohaterów książki są niczym drogowskaz dla działań wszystkich młodszych odbiorców.

Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu — papież Franciszek tłumaczy swoje podejście w „Dzieleniu się mądrością czasu”.

Netflix szykuje serial na podstawie książki Papieża Franciszka

Netflix postanowił pójść tym samym tropem. Platforma właśnie zapowiedziała nowy serial oryginalny na podstawie wspomnianej książki papieża Franciszka. Serwis promuje dokumentalną produkcję pisząc w ten sposób:

Nowy serial Netflix to urzekająca opowieść o starszych osobach i ich przeżyciach. O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo. Seniorzy z całego świata - zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ - będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży. Miłość, walka, praca, marzenia. To kwestie, które łączą nas wszystkich, bez względu na rok urodzenia. W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie - bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii - czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie.

W serialu usłyszymy nie tylko wypowiedzi osób starszych, bo całość będzie spajał wywiad z Ojcem Świętym, w którym przedstawia on swoje stanowisko w wielu kluczowych kwestiach.

REKLAMA

Premiera serialu zapowiedziana jest na 2021 rok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA