REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Książki zdobywców Paszportów Polityki kupisz w Publio w promocyjnej cenie

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce zostanie przyznana dzisiaj. Tymczasem Publio przeceniło książki zwycięzców i nominowanych poprzednich edycji.

08.01.2019
12:49
Paszporty Polityki: Ebooki zwycięzców na promocji w Publio
REKLAMA
REKLAMA

2018 był świetnym rokiem dla polskiej kultury. Nie dość, że rodzimemu kinu udało się pobić rekord frekwencyjny, to Zimna wojna nie tylko spodobała się w innych krajach, ale również otworzyła drzwi aktorom do międzynarodowych karier. Domyślam się, że dzisiejsza gala Paszportów Polityki odbędzie się w wyjątkowo dobrej i pełnej optymizmu atmosferze.

W oczekiwaniu na to wydarzenie, sklep Publio przecenił książki autorów, którzy mogli poszczycić się walką o Paszporty Polityki. Sprawdźcie, które pozycje warto zakupić.

Paszporty Polityki – promocja Publio

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem”

Marcin Wicha otrzymał w zeszłym roku Paszport Polityki właśnie za tę książkę. „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” to opowieść o porządkowaniu przedmiotów pozostawionych przez zmarłą matkę. Tymi rzeczami, drobiazgami buduje jej portret. Nie wpada jednak w łzawe tony. To naprawdę kapitalnie napisana książka i powinni ją przeczytać ci, którzy lubią obcować z pięknym, chociaż czasem oszczędnym językiem.

Ebooka kupicie w Publio za 17,55 zł.

„Morfina”

Za tę powieść Szczepan Twardoch otrzymał Paszport Polityki w 2013 roku. To poruszająca opowieść o Konstantym Willemannie, który ma problem ze swoją tożsamością narodową, chociaż chyba trafniejsze byłoby powiedzenie, że sam próbuje przed nią uciec, azylu szukając w tytułowej Morfinie. Niestety, bohater żyje w takich czasach, że ojczyzna, patriotyczne hasła i krew przelana same go znajdują.

Ebooka kupicie w Publio za 21,83 zł.

“Prawiek i inne czasy”

To był również rok Olgi Tokarczuk. Za powieść „Bieguni” autorka otrzymała Międzynarodową Nagrodę Bookera. “Prawiek i inne czasy” został nagrodzony Paszportem Polityki w 1996 roku, Tokarczuk zdobyła dzięki niej również nagrodę Nike i Nagrodę Fundacji Kościeliskich. Akcja powieści rozpoczyna się na początku I wojny światowej i prowadzi aż do lat 80. XX wieku. Mówi o losach trzech pokoleń rodzin – Boskich i Niebieskich. Jeśli nie mieliście jeszcze w rękach żadnej powieści Olgi Tokarczuk, to może warto zacząć właśnie od tej.

Powieść kupicie w Publio za 19,64 zł.

A co po za tym?

REKLAMA

W promocji na ebooki Publio kupicie również „Lalę” Jacka Dehnela, „Gnój” Wojciecha Kuczoka czy „Jak pokochać centra handlowe” Natalii Fiedorczuk i wiele innych.

Wszystkie przecenione książki znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA