REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Patostreamerzy, którzy chwalili atak na Pawła Adamowicza dostali bilet do więzienia. Zapadł prawomocny wyrok

Znany jako Magical patostreamer trafi do więzienia. Wszystko przez niedotrzymanie wyroków sądu za transmisję, w której nakłaniał bliskich do składania fałszywych zeznań. Prawomocnie na karę pozbawienia wolności została też skazana jego matka.

19.11.2021
11:01
daniel magical więzienie sąd patostreamerzy
REKLAMA

Daniel Z. znany jako Magical i jego matka odbędą karę pozbawienia wolności. Nawet jeśli nie śledzicie patointernetu, to na pewno słyszeliście o streamerze, który wraz z matką podczas transmisji na żywo chwalił w 2019 roku atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wtedy właśnie o Magicalu zrobiło się głośno. Razem z matką rzucali takimi stwierdzeniami jak: "niestety przeżył" oraz "niech zdycha". Zostali wtedy zatrzymani, ale wyszli za kaucją i nałożono na nich dozór policyjny. A nie były to ani ich pierwsze, ani ostatnie problemy z prawem. Teraz trafią do więzienia za nieprzestrzeganie warunków innego wyroku.

REKLAMA

Magical i jego matka - za co zostali skazani?

Magical podczas jednego ze streamów nakłaniał matkę i jej konkubenta do składania fałszywych zeznań, za co skazano go na rok więzienia w zawieszeniu. W czasie próby miał podjąć pracę zarobkową, nie organizować, ani nie brać udziału w transmisjach z alkoholem, wulgaryzmami i przemocą oraz poddać się dozorowi kuratora. Z narzuconych obowiązków się nie wywiązał.

Małgorzata Z. fizycznie i psychicznie znęcała się natomiast nad konkubentem "Jacą" i znieważyła w internecie toruńską fryzjerkę. Za te czyny otrzymała wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. W czasie próby miała nie pić alkoholu, poddać się terapii dla uzależnionych, nie brać udziału w patologicznych streamach i poddać nadzorowi kuratora. Podobnie jak syn nie wywiązała się z narzuconych obowiązków.

Magical i jego matka nie dotrzymali postanowień sądu

REKLAMA

Skargi na Magicala i jego matkę płynęły nie tylko z prokuratury, ale również od internautów śledzących ich poczynania w sieci. Jak podaje portal Toruń Nasze Miasto W efekcie udało się doprowadzić do prawomocnego skazania ich na karę pozbawienia wolności. Daniel Z. ma spędzić w więzieniu rok, a matka osiem miesięcy.

Patostreamerzy mogą spodziewać się tzw. biletów do więzienia. Jeśli dwa razy nie odbiorą awiza sąd będzie mógł zarządzić zarządzić doprowadzenie obojga do zakładu karnego. Mogą jednak wnioskować o odroczenie kary lub o zmianę wyroku na dozór elektroniczny.

*Zdj. główne: kadr z filmu "Otwieramy paczki pokemon złoto traf Daily Vlog 5/365" dostępnego na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA