REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO już wkrótce pokaże nowy hiszpański serial o terroryzmie w Kraju Basków. „Patria” właśnie otrzymała zwiastun

Hiszpańskojęzyczne seriale od wielu lat cieszą się w naszym kraju olbrzymią popularnością. W tworzeniu takich produkcji ostatnio wyćwiczył się Netflix, ale swoje produkcje tworzy też HBO. Stacja właśnie opublikowała zwiastun adaptacji bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Kiedy „Patria” trafi do telewizji i na VOD?

07.09.2020
17:41
patria hbo
REKLAMA
REKLAMA

„Patria” autorstwa Fernando Aramburu jest uznawana za jedną z najważniejszych hiszpańskich książek ostatniej dekady. Na podstawie losów dwóch skonfliktowanych rodzin urodzony w San Sebastian pisarz pokazuje kilkadziesiąt ostatnich lat w mającym skłonności separatystyczne Kraju Basków. Powieść została przetłumaczona na język polski przez Karolinę Jaszecką i wydana również u nas nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Nie było więc wątpliwości, że prędzej czy później ktoś zdecyduje się przerobić dzieło Aramburu na film lub serial. Z racji jego objętości (656 stron w polskiej wersji językowej) bardziej adekwatna była ta druga opcja. Ostatecznie padło więc na HBO Europe przy współudziale HBO Latin America.

„Patria” dostała właśnie premierowy zwiastun i dokładną datę premiery.

Pokazany materiał wideo sugeruje, że serialowa „Patria” będzie stosunkowo wierną adaptacją powieści. Główną bohaterką produkcji będzie Bittori. Kobieta od lat opłakuje Txato, męża zabitego przez terrorystów z organizacji ETA, ale po ogłoszeniu przez nich rezygnacji z dalszej walki zbrojnej postanawia powrócić do rodzinnego miasteczka. Bittori ma zamiar odkryć ukrywaną od dawna tożsamość mordercy i ułożyć sobie potem życie na nowo. Nie może jednak oczekiwać na ciepłe przyjęcie, również ze strony swojej dawnej przyjaciółki i sąsiadki Miren. Jest ona bowiem matką osadzonego za terroryzm Joxe Mariego, który prawdopodobnie zabił Txato.

REKLAMA

Sława książki i zaangażowanie HBO Latin America sprawiły, że inaczej niż większość europejskich tytułów HBO „Patria” od razu dostanie międzynarodową dystrybucję. W tym samym terminie będą mogli ją obejrzeć widzowie z 21 krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz 40 państwach Ameryki Łacińskiej. Twórcą i scenarzystą serialu jest Aitor Gabilondo.

„Patria” zadebiutuje 27 września na HBO3 i HBO GO. Na VOD trafią od razu dwa pierwsze epizody.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA