REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Filmy

Oficjalny quiz J.K. Rowling powie ci, jakiego masz Patronusa

Patronus to potężna forma czystej energii, chroniąca przed złem, mrokiem i ciemnością. W książkach i filmach z serii Harry Potter jedynie najpotężniejsi czarownicy byli w stanie zmaterializować swoje Patronusy. Teraz możesz się dowiedzieć, jaki jest twój własny.

23.09.2016
10:17
Oficjalny quiz J.K. Rowling powie ci, jakiego masz Patronusa
REKLAMA
REKLAMA

Patronusy przybierają rozmaite formy i kształty. Łączy ich biała, jaśniejąca aura, charakterystyczna dla zaklęcia Expecto Patronum. W swoim kształcie Patronus może przypominać rozmaite zwierzęta, obłoki, a nawet istoty z mitów i legend.

Przykładowo, Patronusem Harry’ego Pottera jest jeleń. Severus Snape posiada łanię, tak samo jak matka głównego bohatera, do której ten pałał wielką miłością. Mądra Hermiona Granger tworzy w ten sposób wydrę, z kolei sędziwy Albus Dumbledore feniksa.

Teraz sam możesz sprawdzić, jakiego masz Patronusa, rozwiązując oficjalny quiz Rowling na Pottermore.

Sprawdzić z kolei warto, o ile uwielbiacie książki i filmy z Harrym Potterem. Patronus zawsze ma wiele wspólnego z osobą go rzucającą. Za pomocą swojej formy w jakiś sposób świadczy o czarowniku, od którego pochodzi. Patronus to pochodnia doświadczeń czarującego, jego życia, kluczowych momentów i podjętych decyzji.

patronus-2 class="wp-image-74499"
REKLAMA

W quizie Rowling świetne jest to, że należy do instynktownych. Za każdym razem mamy zaledwie kilka sekund, aby wybrać odpowiedź, która jest najbliższa naszemu sercu. Osoba biorąca udział w quizie nie ma czasu na zastanawianie się nad systemem stojącym za pytaniami, oraz drogą do satysfakcjonującego go rozwiązania.

Dajcie znać, jaki Patronus się wam przytrafił. Ciekawi mnie, jak bogaty jest katalog odpowiedzi na Pottermore.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA