REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

„Przeprowadźmy dochodzenie na dwóch kontynentach” – Vega rozkręca internetowe śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk

Patryk Vega nie próżnuje i już ogłasza nowy projekt. Tym razem nie będzie to film fabularny, lecz śledztwo dotyczące jednej z najbardziej tajemniczych śmierci ostatnich lat. Do współpracy w rozwikłaniu tajemnicy tragedii Magdaleny Żuk zaprasza internautów.

06.04.2021
9:02
Vega chce wyjaśnić sprawę śmierci Magdaleny Żuk. Rozkręca śledztwo
REKLAMA
REKLAMA

Do tragedii doszło w 2017 roku w Egipcie. Magdalena Żuk poleciała na wakacje samotnie, bo jej partner nie miał ważnego paszportu. W pewnym momencie trafiła do szpitala w Port Ghalib, skąd miała wyskoczyć z pierwszego piętra szpitala. Zmarła dzień później z powodu rozległych obrażeń. Czy to było samobójstwo, czy została zamordowana? Śledztwo jest wciąż otwarte, a wiele wątków pozostaje niewyjaśnionych.

Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Onet informował w styczniu, że śledztwo zostało przedłużone do czerwca 2021 roku. Prokuratura chce przeanalizować protokół z sekcji zwłok. „Ostatnim etapem śledztwa ma być uzyskanie przez prokuraturę kompleksowej opinii biegłych z zakresu toksykologii, psychiatrii oraz medycyny sądowej, którzy obecnie analizują pozyskane we wrześniu ubiegłego roku egipskie dokumenty” — czytamy w artykule.

Śledczy przesłuchali około 200 świadków, w tym jej chłopaka. To właśnie on chciał przyspieszyć jej powrót do Polski – kobieta dzwoniła do niego roztrzęsiona i przerażona. 27-latka zamiast na pokład samolotu, trafiła jednak do szpitala. Biegli ustalili, że nie użyto wobec niej przemocy. Nie została również zgwałcona. Niektórzy podejrzewają , że mogła paść ofiarą procederu handlu ludźmi.

I tu do akcji wkracza Patryk Vega, który od dłuższego czasu zajmuje się tą tematyką.

Nakręcił już dokument „Oczy diabła” oraz wywiad z mężczyzną, który w Niemczech był męską prostytutką. W przygotowaniu jest też premiera filmu fabularnego „Small World”.

W międzyczasie reżyser chce wyręczyć organy ścigania i przy okazji zebrać materiały na kolejną produkcję. Internauci nieraz udowodnili swoją moc przy podobnych sprawach, więc kto wie: może w ślad za sensacją, śledztwo również ruszy z kopyta i doczeka się finału.

„Zagadka śmierci Magdaleny Żuk nie została rozwiązana do dziś. Rozwikłajmy tajemnicę jej śmierci razem. Stwórzmy największe śledztwo internautów w historii naszego kraju. Przeprowadźmy dochodzenie na dwóch kontynentach. Poskładajmy w całość dowody dotyczące jej śmierci, które zbierzemy w Egipcie i Polsce” — słyszymy w poniższym spocie.

REKLAMA

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat śmierci Magdaleny Żuk mogą wysyłać je na podany przez reżysera adres: prawda_o_magdalenie_zuk@protonmail.com.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA