REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Drugie oblicze Mike'a Pattona w WiMP

WiMP umieścił oficjalną ścieżkę dźwiękową do filmu Drugie oblicze, którą skomponował Mike Patton. Muzyczny ekscentryk przekonuje wielbicieli, że nadal jest w dobrej formie – właśnie takiego zaskoczenia oczekiwałem w tym tygodniu. 

20.03.2013
21:15
mike patton
REKLAMA

Patton już nie raz udowodnił, że jest eklektyczny. Przygotował wiele kompozycji, których nie dało się słuchać bez doczepionych do niej obrazów. Drugie oblicze (angielski tytuł The Place Beyond The Pines) stoi gdzieś po środku przyjemności bezstresowego słuchania, a dyskomfortu braku pojawiających się w międzyczasie scen. Ścieżkę dźwiękową zapamiętuję się dopiero po obejrzeniu filmu, bo inaczej wylatuje z pamięci. Nie wiem, jak Mike to robi, ale klimat jego kompozycji zapamiętuje się natychmiastowo.

REKLAMA

Drugie oblicze to oksymoron - wypadkowa szalonych wariacji projektu Fantomas oraz melancholii i spokoju soundtracku The Solitude of Prime Numbers. W tle unosi się mroczna i tajemnicza aura kontrastująca z ostrzejszymi i pełnymi niepokoju melodiami. Jakościowo przewyższa współczesnych popularnych geniuszy muzyki filmowej. Słychać, że Patton ma z tego ogromną frajdę, bo przy projekcie dostał ogromnej swobody. Rezultatem tego jest ścieżka na miarę obrazów Davida Lyncha. Artysta stoi na granicy kultu!

PLACE BEYOND THE PINES

Sam film, który po zwiastunie wydaje się dość pretensjonalny, może ostatecznie wnieść dużo do współczesnej popkultury. The Place Beyond The Pines to zobrazowanie kunsztu aktorskiego nominowanych do Oscara Ryana Goslinga oraz Bradley Coopera. Przekonuje jednak nie gwiazdorska obsada, a nazwisko reżysera – Dereka Clanfrance’a odpowiedzialnego za fenomenalny i ambitny Blue Valentine. Twórca z pewnością wyciśnie psychologiczną głębię z tego, co na pierwszy rzut wygląda na przewidywalne kino akcji. Era pustej sensacji Niezniszczalnych pozostała w latach dziewięćdziesiątych.

Drugie oblicze zarówno muzycznie jak i filmowo nie jest wydmuszką. Całkowicie doświadczy się jednego i drugiego, gdy będą połączone. Efekt zapowiada się piorunująco. Choć w Polsce dowiemy się tego dopiero 10 maja, to już można się nastroić słuchając tego, co Mike Patton stworzył.

REKLAMA

Ścieżka dźwiękowa do posłuchania na platformie WiMP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA