REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor, znany z seriali „Pitbull” i „Ranczo”, miał 58 lat

Polski aktor Paweł Królikowski zmarł nad ranem w czwartek, 27 lutego. Miał 58 lat. Zmagał się z chorobą neurologiczną.

27.02.2020
14:29
Ranczo - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Paweł Królikowski, urodzony 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli to aktor, znany najlepiej z ról w serialach „Ranczo”, „Pitbull”, czy „Belfer”.

Aktor występował także w uznanych filmach polskich reżyserów. Niedawno w filmie „Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Jedną z jego najsłynniejszych ról jest także postać Woltera z udanej komedii Andrzeja Saramowicza „Ciało”. Paweł Królikowski był również jednym z prowadzących program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, emitowanego na antenie TVP 1. 

Paweł Królikowski był także szefem Związku Artystów Scen Polskich.

Na kilka dni przed śmiercią zrezygnował jednak z tego stanowiska. Królikowski występował na deskach teatru i prowadził działalność dubbingową. Był jednym z realizatorów tzw. „Truskawkowego studio”, programu dla dzieci, realizowanego przez Telewizję Polską w latach 90., do którego napisał około 100 piosenek.

Mężczyzna od kilku lat cierpiał na chorobę neurologiczną.

Cztery lata temu przeprowadzono u niego operację w wyniku której wycięto mu tętniaka mózgu. Był to jednak tylko jeden z elementów leczenia. W zeszłym roku, z powodu nawrotu objaw choroby, musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych. W grudniu aktor ponownie trafił pod obserwację do szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Dziś nad ranem okazało się, że nigdy z niego już nie wyszedł. 

Informacją podzielił się z mediami przyjaciel rodziny, a jednym z pierwszych źródeł był polski magazyn SuperExpress.

REKLAMA

Mężczyzna wiązany był z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, również aktorką, z którą wychowywał piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana.

Chwilowo nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb mężczyzny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA