REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Będzie 5. sezon Peaky Blinders. Fani serialu muszą uzbroić się w cierpliwość

Niedawno zakończyła się emisja 4. sezonu Peaky Blinders. Rozemocjonowani fani już nie mogą doczekać się kontynuacji mafijnych porachunków. Niestety, muszą uzbroić się w cierpliwość.

21.12.2017
11:17
Ogłoszono datę premiery 5. sezonu Peaky Blinders
REKLAMA
REKLAMA

Peaky Blinders zabiera widzów do lat 20. poprzedniego stulecia, tuż po I wojnie światowej.

Fabuła osadzona w brytyjskim miasteczku Birmingham oscyluje wokół Thomasa Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders. Mężczyzna wraz z braćmi i ciotką stanowią jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w Wielkiej Brytanii, parając się w handlem na czarnym rynku, haraczami i pomnażaniem majątku na nielegalnych zakładach bukmacherskich. Jednak chęć osiągnięcia jeszcze większych zysków popycha głównego bohatera do poszerzenia swojej działalności i wypłynięcia na szerokie wody legalnego rynku.

 class="wp-image-98348"

Doniesienia o powrocie serialu potwierdzają twórcy. Peaky Blinders 5 zostało właśnie zamówione przez stację BBC.

To [historia - przyp. red.] jest w mojej głowie i nie jest to najlepsze miejsce na takie plany. Wkrótce zacznę to spisywać i rozpoczniemy zdjęcia do kolejnego sezonu. Na plan powrócimy jesienią – komentował reżyser, Steven Knight.

Jak pisaliśmy na naszych łamach, 4. sezon Peaky Blinders był powrotem do świetności serialu. 3. część serii o podziemiu Birmingham pozostawiła w widzach poczucie lekkiego rozczarowania, kierując serial na zupełnie nowe tory. Natomiast w ostatnim sezonie produkcja wzbiła się na wyżyny swoich możliwości, nawiązując do dawnych rozwiązań, przede wszystkim kładąc nacisk na wartką akcję i charakterystycznych bohaterów.

Potwierdziły się przypuszczenia, że serial powróci na ekrany dopiero w 2019 roku.

REKLAMA

Sezon 4. pozostawił widzów z wieloma pytaniami. Następna seria może wyjaśnić liczne wątki komplikujące życie głównego bohatera, a także nawiązać do morderstw i licznych układów mafijnych. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Peaky Blinders powróci z nowym sezonem za niecałe dwa lata w stacji BBC.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA