REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pearl Jam wspiera polski protest. Zespół zagra dziś w krakowskiej Tauron Arenie

Legenda grunge’u już dziś wieczorem wystąpi w Polsce. Grupa Pearl Jam po kilku latach nieobecności wraca nad Wisłę. Zespół zagra w krakowskiej Tauron Arenie.

03.07.2018
13:16
Pearl Jam koncert Kraków
REKLAMA
REKLAMA

Jeremy, Alive czy Even Flow – te utwory są symbolami nie tylko ery grunge’u, ale w ogóle muzyki początku lat 90. Nastoletni fani godzinami stali, by usłyszeć je na żywo, a nośniki z tymi piosenkami rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Dziś te kompozycje zna niemal każdy szanujący się fan rocka. A część z nich będzie mogła usłyszeć je wieczorem w Krakowie.

Pearl Jam wystąpi dziś w Tauron Arenie.

Grupa zawita do Polski w ramach europejskiej trasy, rozpoczętej 12 czerwca w Amsterdamie. Amerykański zespół wróci do naszego kraju po czteroletniej przerwie. Ostatni raz zagrali na Open’erze w 2014 r.

W niedzielę Pearl Jam wystąpił w Pradze. Podczas tego koncertu wokalista Eddie Vedder wsparł ze sceny odbywający się wczoraj w Krakowie protest przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Pearl Jam zaliczany jest do tzw. Wielkiej Czwórki z Seattle, czyli zespołów wykonujących grunge, założonych w tym mieście w latach 80. i na początku 90.

REKLAMA

Obok tej grupy w skład Wielkiej Czwórki wchodzą także Nirvana, Alice in Chains oraz Soundgarden. Formacja powstała w 1990 r., a swój pierwszy krążek, zatytułowany Ten, wydała rok później. Płyta okazała się wielkim hitem, w samych Stanach Zjednoczonych rozchodząc się w ponad 10 milionach egzemplarzy i zyskując status jednego z najlepiej sprzedających się debiutanckich albumów w dziejach. Od tamtej pory grupa nagrała jeszcze dziewięć studyjnych krążków. Ostatni, noszący tytuł Lightning Bolt, trafił do sprzedaży w 2013 r.

Kilku utworów z tej płyty można spodziewać się na dzisiejszym koncercie. Według oficjalnego planu koncert ma się rozpocząć o godzinie 20:00. Informacje na temat sprzedaży biletów znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA