REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pearl Mackie nową towarzyszką Doktora Who

BBC ujawniło właśnie, kto zostanie nową towarzyszką Doktora Who w nadchodzącej, dziesiątej serii serialu. Będzie nią Pearl Mackie, młoda brytyjska aktorka i piosenkarka.

25.04.2016
8:49
Pearl Mackie nową towarzyszką Doktora Who
REKLAMA
REKLAMA

Pearl Mackie zastąpi tym samym w tej roli Jennę Coleman. Grana przez Coleman postać - Clara Oswald - rozstała się z serialem "Doktor Who" po 24 wystąpieniach u boku tytułowego bohatera.

Pearl Mackie to brytyjska aktorka, tancerka i piosenkarka, urodzona w 1987 roku w Londynie. Na koncie ma między innymi udział w filmie "Svengali: Droga na szczyt", gdzie wcieliła się w postać "dziewczyny z fochem", jak zostało to opisane w serwisie Filmweb. Związana jest także z teatrem. Dotychczas nie była artystką szczególnie rozpoznawalną na międzynarodowej arenie, teraz jednak to się zmieni - w ciągu doby liczba osób obserwujących ją na Twitterze urosła z 600 do prawie 18 tysięcy.

REKLAMA


Postać Mackie w serialu "Doktor Who" nazywać się będzie Bill i na ten moment to w zasadzie wszystko, co o niej wiemy. Aktorka, która nie kryje zachwytu tym angażem, scharakteryzowała swoją bohaterkę jako "wyluzowaną, bystrą i silną, a przy tym wrażliwą i nieco geekowatą".

Premiera najnowszej odsłony "Doktora Who" odbędzie się w 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA