REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Peter Jackson stworzy ekranizację kolejnej powieści fantastycznej

Po "Władcy pierścieni" i "Hobbicie" Peter Jackson ma plan zekranizowania kolejnej popularnej, choć nie tak kultowej, książkowej serii fantastycznej. Tym razem mowa o "Żywych maszynach" Philipa Reeve'a. 

25.10.2016
9:56
Peter Jackson stworzy nową ekranizację powieści fantastycznej
REKLAMA
REKLAMA
peter-jackson-zywe-maszyny class="wp-image-75602"

"Żywe maszyny", w oryginale "Mortal Engines", to debiutancka powieść Philipa Reeve'a, brytyjskiego ilustratora (które prace zdobiły liczne publikacje z takich wydawnictw jak między innymi " Strrraszna historia", "Monstrrrualna erudycja" czy "Sławy z krypty") i pisarza, stanowiąca pierwszą część cyklu "Hungry City Chronicles". Utrzymana w steampunkowej konwencji seria skierowana jest przede wszystkim do nastoletnich czytelników. Osadzona w Londynie akcja opowiada o perypetiach Toma i Hester, młodej zabójczyni oraz czeladnika cechu historyków, którym przyjdzie zmierzyć się ze spiskiem zagrażającym, jakżeby inaczej, całemu światu.

REKLAMA

Peter Jackson będzie scenarzystą i producentem ekranizacji, nie zajmie się jednak jej reżyserią. Tego zadania podejmie się Christian Rivers, specjalista od efektów specjalnych i wieloletni współpracownik Jacksona. Twórca filmowego "Władcy pierścieni" jest przekonany, że "Żywe maszyny" świetnie sprawdzą się na srebrnym ekranie sukces ma zagwarantować połączenie pełnego mocnych emocji tekstu literackiego oryginału i zapierających dech w piersiach efektów wizualnych. Z tą opinią zgadza się Rivers, twierdząc, że to jedna z tych historii, która została stworzona, by przenieść ją na język kina.

Nagrania rozpoczną się w przyszłym roku w Nowej Zelandii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA