REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Woblink.com i pięć literackich arcydzieł w świetnej cenie

Tylko do 17 lutego potrwa świetna promocja w internetowej księgarni Woblink. Za kilkadziesiąt złotych można nabyć pięć arcydzieł literatury światowej.

Za jedyne 7,95 zł (czyli za połowę normalnej ceny) można pogonić białego królika razem z Alicją. Od daty premiery w 1865 roku powieść zatytułowana „Przygody Alicji w Krainie Czarów” nieodmiennie oczarowuje kolejne pokolenia czytelników. Samych wydań angielskich było dotychczas ponad sto (książka została przetłumaczona na 125 języków). Co ciekawe, pierwszy polski przekład pojawił się dopiero w 1910 roku.

13.02.2013
17:14
Rozrywka Blog
REKLAMA

Udostępniona w e-księgarni wersja została przełożona przez profesor Bogumiłę Kaniewską, która specjalizuje się w semiotyce i teorii literatury. Przy tym jest świetną tłumaczką. Warto się o tym przekonać.

REKLAMA

Kolejny klasyk to mroczne „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Powieść jest echem przeżyć autora w Kongu Belgijskim, gdzie spędził długie sześć miesięcy. Tytuł symbolizuje środek czarnego lądu a także duszę człowieka żyjącego we współczesnej cywilizacji. Mimo że książka powstała równo 114 lat temu nadal jest niepokojąco aktualna. Elektroniczne wydanie powieści na Woblink kosztuje zaledwie 4,95 złotych.

REKLAMA

W promocyjnym pakiecie znajdziemy jeszcze „Myszy i ludzie” Johna Steinbecka w śmiesznej cenie 12,90 zł, „Wielkiego Gatsby'ego” Scotta F. Fitzgeralda za jedyne 14,95 zł oraz „Łuk Triumfalny” niemieckiego pisarza, weterana I Wojny Światowej, Ericha Paula Remarka, znanego jako Erich Maria Remarque. Dramatyczne losy niemieckiego emigranta w Paryżu można zakupić za 18,45 zł. Podobnie jak wcześniejsze pozycje, promocyjna e-książka jest znacznie tańsza. Poza okresem upustu jej cena wynosi 36,90 zł.

To już druga odsłona akcji promocyjnejdotyczącej arcydzieł literatury światowej zorganizowana przez Woblink. W oczekiwaniu na część trzecią warto zainteresować się jeszcze jedną, gorącą ofertą wydawnictwa. Właśnie teraz na woblink.com znajdziemy pięć doskonałych powieści Stanisława Lema. Oczywiście wszystkie w świetnych cenach. Szczegóły tutaj. Ta oferta również jest ograniczona czasowo, trzeba się więc pospieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA