REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Wystartowała nowa platforma VOD. Zobaczymy na niej najlepsze filmy z Azji

Festiwal Filmowy Pięć Smaków uruchomił swoją własną platformę VOD. Przez cały rok będziemy mogli oglądać na niej perełki z dalekiego Wschodu – gorące nowości, a także przeglądy tematyczne. Serwis ma nie tylko prezentować najciekawsze filmy, ale również opowiadać o kinematografii i kulturze Azji.

08.04.2021
11:04
Najlepsze filmy z Azji online. Ruszył serwis VOD Pięć Smaków w domu
REKLAMA
REKLAMA

Zainteresowanie azjatycką kulturą w Polsce nie słabnie. Niewiele jest miejsc w sieci, gdzie legalnie możemy pooglądać nie tylko największe blockbustery, ale i kino artystyczne. Na platformie Pięć Smaków w Domu już możemy zobaczyć pierwszy cykl – „Koreanki”. W jego skład wchodzi 6 filmów: „Dama z Seulu”, „Maggie”, „Mikrosiedlisko”, „Nasze ciało”, „Towarzyszka Kim w przestworzach” i „Twoja i nie tylko twoja”.

pięć smaków vod
Kadr z filmu „Dama z Seulu”

„To filmy o niezwykłych, charyzmatycznych bohaterkach, kroczących przez życie własną drogą, mierzących się z wyzwaniami współczesnego świata i wybierających zaskakujące sposoby na zmianę własnego losu” czytamy na stronie.

Filmy wchodzący w skład cyklu będziemy mogli obejrzeć do 19 maja. Później ruszy nowy przegląd – poświęcony Sion Sono, a następnie azjatyckiego kino drogi. Oprócz czasowego katalogu tematycznego, na Pięć Smaków w Domu znajdziemy stały repertuar. Na start przygotowano również sześć filmów.

Stały repertuar Pięć Smaków w Domu

  • „Dziecko apokalipsy”, reż. Mario Cornejo, Filipiny 2016
  • „Maggie” (premiera VOD!), reż. Yi Ok-seop, Korea Południowa 2018
  • „Marlina: zbrodnia w czterech aktach” / „Marlina The Murderer in Four Acts”, reż. Mouly Surya, Indonezja/Francja/Malezja/Tajlandia 2017
  • „Miód dla dakini” / „Honeygiver Among the Dogs”, reż. Dechen Roder, Bhutan 2016
  • „Samui Song”, reż. Pen-ek Ratanaruang, Tajlandia / Niemcy / Norwegia 2017
  • „Smak Pho”, reż. Mariko Bobrik, Niemcy / Polska 2019

Filmy w serwisie VOD będziemy mogli obejrzeć po wykupieniu wirtualnego biletu. Za filmy ze stałego repertuaru zapłacimy 15 zł, za karnet na przegląd „Koreanki” 85 zł, a pakiet na wszystko wynosi 120 zł. Na stronie Pięć Smaków w Domu znajdziemy nie tylko filmy, ale m.in. artykuły, wywiady i podcast „Azja kręci”.

REKLAMA

Platformę VOD poświęconą kulturze azjatyckiej Pięć Smaków w domu znajdziemy pod tym adresem.

* Zdjęcie główne: kadr z filmu „Twoja i nie tylko twoja”

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA