REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Pierwszy lis na Księżycu. Zobacz animację "Fly Me To The Moon" węgierskiego twórcy

Miklós Felvidéki to autor animacji krótkometrażowej, "Fly Me To The Moon", którą od niedawna zobaczyć możemy w serwisie YouTube. Felvidéki jest Węgrem i studentem koledżu, na którym uczy się technik animacyjnych i tworzenia animacji w ogóle. "Fly Me to The Moon" jest filmem animowanym, który powstał na podstawie komiksu jego autorstwa narysowanego w szkole średniej.

04.08.2015
19:34
Pierwszy lis na Księżycu. Zobacz animację "Fly Me To The Moon" węgierskiego twórcy
REKLAMA
REKLAMA

"Fly Me To The Moon" to animacja operująca abstraktami. Wyobrażacie sobie Lisa na Księżycu? Cóż, pewnie tak, skoro pies mógł wylądować w przestrzeni kosmicznej. Ale Lis z animacji Felvidékiego nie jest zwykłym lisem. On potrafi mówić, jest nieco zblazowany i ma swoje potrzeby. A poza tym - co właściwie najważniejsze - wylądował na Księżycu nie po raz pierwszy i to przed człowiekiem. W trakcie animacji możemy zauważyć astronautę z amerykańską flagą, który ląduje na Srebrnym Globie.

REKLAMA

Jak powiedział Miklós Felvidéki postać Lisa była początkowo postacią, którą wymyślił na potrzeby swojego komiksu. Bohater miał wiele przygód, w tym jedną właśnie na Księżycu. Pewnego dnia na uczelni jako student dostał zadanie, aby wymyślić kilkuminutowy film animowany. Postanowił, że wykorzysta historię, którą wymyślił przed laty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA