REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Będzie polski serial od SkyShowtime. Platforma zekranizuje popularny kryminał

SkyShowtime to jeden z najmłodszych obecnych na polskim rynku serwisów. Mimo tego dostępne tam tytuły cieszą się ogromną popularnością i dobrymi opiniami. Nie mieliśmy jednak jeszcze okazji na obejrzenie polskiej produkcji oryginalnej (za wyjątkiem "Warszawianki" przejętej od HBO). Ten stan rzeczy już niedługo ulegnie zmianie. SkyShowtime rozpoczyna produkcję własną w Polsce. Będzie to adaptacja powieści "Śleboda".

14.02.2024
10:11
Śleboda skyshowtime polski serial nowy
REKLAMA

Czy adaptacja książki brzmi ciekawie? Jak najbardziej. Produkcja będzie zatem adaptacją popularnej serii etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. Producentką pierwszego polskiego serialu realizowanego na zamówienie SkyShowtime została Magdalena Szwedkowicz, natomiast za reżyserię odpowiada Michał Gazda.

REKLAMA

Śleboda to pierwszy polski serial od SkyShowtime

Serial będzie nosił tytuł „Śleboda”. Tak samo, jak seria powieści, którą to będzie inspirowany. Serial SkyShowtime Original oparty będzie na pierwszej części popularnej literackiej serii. Pierwsza polska produkcja jest kolejnym strategicznym krokiem, który przybliża SkyShowtime do rozszerzenia swojej oferty programowej o produkcje tworzone z myślą o widzach na poszczególnych rynkach. Serwis pokazuje tym samym swoje zaangażowanie w projekty lokalne.

SkyShowtime
REKLAMA

Cieszę się, że rok od rozpoczęcia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, możemy ogłosić pierwszy polski serial oryginalny, który wyprodukowany zostanie na nasze zamówienie - „Ślebodę”. To dla nas ważny krok, którym chcemy zaznaczyć zaangażowanie w dostarczanie naszym odbiorcom wysokiej jakości lokalnych treści

mówi Kai Finke - Chief Content Officer w SkyShowtime

Aktualnie nie posiadamy więcej szczegółów dotyczących pierwszego polskiego serialu od SkyShowtime, ale już można stwierdzić, że ciekawość została wzbudzona. Tym bardziej biorąc pod uwagę gatunkową inspirację literacką. Jest na co czekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA