REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Te utwory były najpopularniejsze w ciągu ostatniej dekady. Na szczycie m.in. Adele i Maroon 5

BBC Radio 2 i PPL sprawdzili, jakie piosenki były w Wielkiej Brytanii najpopularniejsze w ciągu ostatniej dekady. Jak się okazuje Brytyjczycy szczególnie upodobali sobie utwory Pharrella Williamsa, bo artysta pojawia się w zestawieniu aż dwukrotnie.

15.04.2020
21:33
Top 10 piosenek dekady uk
REKLAMA
REKLAMA

Piosenki, jakie znalazły się na liście najpopularniejszych utworów dekady w Wielkiej Brytanii były prawdziwą ścieżką dźwiękową życia mieszkańców wysp. PPL monitoruje bowiem nie tylko kawałki, które pojawiają się w telewizji czy radiu, ale również te, które puszczane są w klubach, kinach, restauracjach czy na siłowniach.

Z badania jakie firma przeprowadziła wraz z BBC Radio 2 wynika, że w życiu Brytyjczyków najczęściej towarzyszył im pełen optymizmu utwór Happy Pharrella Williamsa. Muzyk pojawił się w zestawieniu 10 najpopularniejszych piosenek dekady dwukrotnie. Eksploatowano bowiem również Get Lucky, w którym swoim głosem wsparł zespół Daft Punk.

Drugi stopień podium zajęła Adele z Rolling in the Deep, a trzeci - Maroon 5 z Christiną Aguilerą i kawałkiem Moves like Jagger. Na dalszych miejscach znalazło się miejsce dla OneRepublic, Justina Timberlake'a czy The Black Eyed Peas. Zestawienie zamyka Kings of Leon z Sex on fire.

Top 10 najpopularniejszych piosenek dekady w Wielkiej Brytanii:

10. Kings of Leon - Sex on fire

9. Cee Lo Green - Forget You

8. OneRepublic - Counting Stars

7. Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars

6. The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling

5. Justin Timberlake - Cant Stop The Feeling

4. Daft Punk - Get Lucky ft. Pharrell Williams, Nile Rodgers

3. Maroon 5 - Moves Like Jagger ft. Christina Aguilera

2. Adele - Rolling in the Deep

REKLAMA

1. Pharrell Williams - Happy

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA