REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Pitbull" Patryka Vegi powróci. Najpewniej bez Marcina Dorocińskiego w obsadzie

Wirtualna Polska informuje, że reżyser Patryk Vega zamierza nakręcić drugą część najlepszego jak dotąd filmu w swojej karierze. Mowa oczywiście o "Pitbullu", którego sequel ma trafić do kin na początku przyszłego roku. Tylko czy ten powrót ma sens?

06.05.2015
10:29
Pitbull Patryka Vegi powróci. Najpewniej bez Marcina Dorocińskiego w obsadzie
REKLAMA
REKLAMA

O filmie "Pitbull. Pałacowi vs miastowi", bo taki podtytuł nosić będzie druga część, na ten moment nie wiadomo praktycznie nic, ponadto, że ma powstać. Nieznany pozostaje choćby zarys scenariusza, do publicznej wiadomości nie podano także żadnych informacji dotyczących planowej obsady. Nie ma zatem pewności co do tego, czy Patryk Vega planuje zaangażować do niej aktorów, którzy zagrali w "Pitbullu" z 2005 roku. Najpewniej zabraknie w niej Marcina Dorocińskiego, który obecnie zaangażowany jest w kilka innych projektów - m.in. serial "Pakt" - i który ponoć nie otrzymał żadnej propozycji dotyczącej tej produkcji.

pitbull dorociński

Po 2005 roku Vega wyreżyserował cztery inne filmy, w tym takie żenujące widowiska jak "Ciacho", "Last Minute" oraz "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Dopiero w ubiegłym roku zdecydował się powrócić do gatunku, w którym czuje się zdecydowanie lepiej, niż w komedii, kręcąc sensacyjne "Służby specjalne". Te, choć spotkały się z mieszanymi recenzjami, generalnie były dziełem raczej udanym. Z tej perspektywy druga część "Pitbulla" może stanowić dla reżysera próbę naprawienia zszarganej reputacji. Pytanie tylko, czy odcinanie kuponów od sukcesu sprzed ponad dziesięciu lat nie obróci się przeciwko niemu.

Oczywiście nie wiadomo jeszcze, jaki kierunek obierze Vega - czy "Pałacowi vs miastowi" będą stanowić bezpośrednią kontynuację "Pitbulla", czy też zaprezentują zupełnie odrębną historię. Wydaje się, że ta druga opcja, choć ryzykowna, jest bardziej sensowna. Solidne kino sensacyjne głęboko osadzone w polskich realiach zawsze będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony widzów, a w ten sposób być może uda się udobruchać tych, dla których bez Dorocińskiego nie ma "Pitbulla". Nowy scenariusz z nową obsadą - to może zdać egzamin.

REKLAMA
pitbull 2

Czy sequel "Pitbulla" będzie w stanie się obronić przekonamy się 22 stycznia 2016 roku - to właśnie wtedy film trafi na ekrany kin. Trzymam za Vegę kciuki, choć szczerze mówiąc, nie robię sobie wielkich nadziei.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA